نسیم سحر (مجموعه احادیث ابتدایی درس خارج فقه)

نسیم سحر (مجموعه احادیث ابتدایی درس خارج فقه)

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
طلاب
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۴۴
وزن:
۲۳۰ گرم
شابک:
9786008218159

معرفی کتاب

تمام مومنین در زندگی برای باقی ماندن بر صراط حق و بهبود کمال معنوی همواره به تذکر و نصیحت نیازمند هستند. همانطور که برخی انسان را از ماده نسیان می‌دانند و به این معنا است که انسان همیشه در معرض فراموشی است و قرآن نیز بسیار انسان را تذکر می‌دهد و برخی را با تکرارهای زیاد بیان نموده تا مورد توجه دائمی انسان قرار بگیرند. درس اخلاق از جمله روش‌های بسیار متداول در سنت شیعی برای بحث تذکر و یادآوری بسیاری از اموری است که انسان در زندگی روزمره از آن‌ها غافل می‌شود.

کتاب «نسیم سحر» مجموعه ای از احادیثی است که مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج خود بیان کرده‌اند و شرح و توضیح مختصری نیز بر هر حدیث داده‌اند. این احادیث از کتاب «النوادر» فضل الله حسینی راوندی عالم برجسته قرن ششم است و این بیانات مربوط به درس خارج رهبر در سال 83 و 84 است. مباحث مختلف اخلاق اسلامی در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

فطوبى للغرباء

بعد میفرماید: خوشا به حال !غریبان این غربا چه کسانی هستند؟ اگر ذیل این روایت هم نبود، انسان می‌فهمید که مراد از این غربا آن کسانی هستند که در دوران غربت اسلام - یعنی همان دوران بنی امیه و بنی عباس - بر اسلام صحیح پافشاری می‌کنند و در جامعه‌ای که حرکت عمومی آن مثل سیل به سمت فساد است این‌ها بر سر اصول اسلامی و مبانی اسلامی پافشاری می‌کنند. {ذیل روایت} هم همین معنا را توضیح می‌دهد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سیری در سیره نبوی شهید مطهری سیری در سیره نبوی شهید مطهری
۱۰ %
۹۹,۰۰۰
۸۹,۱۰۰ تومان
زندگی آیت الله العظمی سید روح الله موسوی خمینی زندگی آیت الله العظمی سید روح الله موسوی خمینی
۱۰ %
۲۳,۰۰۰
۲۰,۷۰۰ تومان
نخبگان و تمدن سازی اسلامی نخبگان و تمدن سازی اسلامی
۹ %
سید علی حسینی خامنه ای
۹۰,۰۰۰
۸۱,۹۰۰ تومان
شاگرد پروری (علم از منظر الهی) شاگرد پروری (علم از منظر الهی)
۱۰ %
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
جمعه دوم آوریل جمعه دوم آوریل
۱۰ %
زهره شریعتی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
عدل الهی  شهید مطهری عدل الهی  شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۵۹,۰۰۰
۱۴۳,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها