نبوت   شهید مطهری
۳
۰
نام اثر :

نبوت شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۴۴۰ گرم
تعداد صفحه :
۳۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۲۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۱۲,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید، سید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

 

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

 

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«نبوت» است؛ اثری که حاصل چهارده جلسه گفتمان در انجمن اسلامی پزشکان بوده و دیدارهای آن در سال ۱۳۴۸ رقم خورده‌است.

محتوای این دیدار با توجه به احاطه استاد بر مباحث فلسفی و با اشاره به برخی دیدگاه‌های روانشناسی بیان شده‌است تا پاسخگوی شبهات مدرن باشد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((در روانشناسیهای امروز این مسأله مطرح است، در روانشناسی دیروز مطرح نبوده است؛ می‌گویند یکی از ابعاد روح بشر خداخواهی و حس تقدیس است؛ یعنی در غریزه بشر حس تعالی و اینکه در مقابل یک مقام متعالی خضوع کند و او را پرستش نماید، هست و اگر خدای یگانه را پیدا نکند موجود دیگری را به جای او می‌نشاند و پرستش می‌کند، که این را در کتابهای امروز زیاد دیده‌اید؛ نمی‌خواهم بگویم مطلبی است که از نظر روانشناسی مورد اتفاق است.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده