تربیت اسلامی از نگاه رهبر فرزانه انقلاب 3 (موثران تربیتی)

تربیت اسلامی از نگاه رهبر فرزانه انقلاب 3 (موثران تربیتی)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۲,۰۰۰
%۱۰
۸۲,۸۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۵۲
وزن:
۱۴۴ گرم
شابک:
9786222851439

معرفی کتاب

کتاب «تربیت اسلامی جلد سوم» در تبیین و توضیح نهادها و محیط‌های تاثیرگذار در امر تربیت از منظر رهبر معظم انقلاب می‌گذرد. این اثر با زیرعنوان موثران تربیتی به والدین، مربیان و مسوولان امر راهنمایی می‌کند که در هر برهه سنی کدام مجموعه بیشترین تاثیر را بر انسان می‌گذارد و کدام ساحت هویتی را به کمک آن می‌توان در مسیر صحیح قرار داد. اولین و مهم‌ترین محیط تربیتی هر انسان خانواده است. در سال‌های کودکی و نوجوانی که بیشترین زمان فرد با اعضای خانواده می‌گذرد اصلی‌ترین پایه‌های شخصیتی هر فرد بنا می‌شود. در کنار خانواده، آموزش و پرورش نیز مهم‌ترین ارگان حاکمیتی است که ساعت‌های بسیاری از وقت کودکی و نوجوان را با آموزش‌های خود می‌گیرد. البته در کنار برنامه‌های تدوین شده‌ای که هر دانش آموز در طول 12 سال تحصیلی باید ببیند معلم و مربی که در هر کلاس با دانش آموز همراه می‌شوند به شکل ویژه‌تری در مساله تربیت دخیل هستند و آن‌ها باید بدانند که چطور در ضمن ارائه محتوای خوب بتوانند مسائل را به شکلی جذاب منتقل نمایند. در کنار این موارد فضاهایی همچون دانشگاه، مسجد و رسانه نیز بر تربیت انسان تاثیرگذار هستند. در جهان مدرن عنصر تازه‌ای که تاثیر شگرفی در تربیت فکری و اعتقادی نسل جوان دارد فضای مجازی است که رهبر انقلاب پیرامون این قضیه نیز توضیحات مفیدی داده‌اند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اگر شما می‌خواهید بر مخاطبانتان تأثیر بگذارید باید با اخلاق با آن‌ها مواجه شوید. باید نشان دهید که اخلاقمان تغییر پیدا کرده است. ما باید اثبات کنیم که اسلام در آن بطن البطن جان ما و در آن ژرفای روح ما نفوذ و رسوخ کرده و به خورد جان ما رفته است والا اگر اسم اسلام و ظاهر اسلام و ادعای اسلام و ادعای جمهوری اسلامی باشد قبل از ما هم دیگران کرده‌اند بعد از ما هم کسانی کرده‌اند و خواهند کرد خیلی هم ارزش ندارد گاهی اوقات به ضرر هم هست اگر بخواهید آن جاذبه معنوی اسلام را در طرف مقابل تأمین کنید این کار با اخلاق اسلامی، رفتار اسلامی، گذشت، حکمت، بلند نظری، پختگی، انسانیت، خیرخواهی و مروّت امکان پذیر است. در همه امور هم می‌شود این کار را انجام داد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی ردپای نور  جلد سوم تربیت کودک در سیره تربیتی
۱۰ %
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
من دیگر ما (جلد دوم) من دیگر ما (جلد دوم)
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۶۸,۰۰۰
۶۱,۲۰۰ تومان
نسیم مهر 2 نسیم مهر 2
۱۰ %
حسین دهنوی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
365 راه برای پرورش فرزندانی فوق العاده 365 راه برای پرورش فرزندانی فوق العاده
۱۰ %
شیلا الیسون - لاله مهدی نژاد - باربارا دی آن بارنت
۱۹۸,۰۰۰
۱۷۸,۲۰۰ تومان
من دیگر ما (جلد ششم) من دیگر ما (جلد ششم)
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۱۱۳,۰۰۰
۱۰۱,۷۰۰ تومان
من دیگر ما (جلد پنجم) من دیگر ما (جلد پنجم)
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۱۳۲,۰۰۰
۱۱۸,۸۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها