دوره هفت جلدی معارف کاربردی

دوره هفت جلدی معارف کاربردی

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
جوانان
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۲۶۳
وزن:
۱۷۴۶ گرم
شابک:
9786227281101

معرفی کتاب

از زمانی که یک کودک پا به نوجوانی می‌گذارد، یک پرده از جلوی چشم او کنار می‌رود و واقعیت‌ها را با نگاهی نو می‌بیند. اما روح این نوجوان تشنۀ دریافت فهم صحیح‌تر و ذهن او پُر از سؤالاتی است که نیاز به پاسخی واقع‌بینانه دارد. متأسفانه در سیستم آموزشی جامعۀ امروز ما، تدریس دین به سطح آموزش الفبای آن نزول کرده و وظیفۀ شرح و تفهیم آن بر زمین مانده است. در همین دوره است که به فرمودۀ مقام معظم رهبری باید «جوانان ما به علوم عقلی دعوت شوند.» این بدان معنا است که منطق و استدلال دینی باید دوباره جان بگیرد و این دقیقاً رسالت حجت‌الاسلام محمدحسن وکیلی است. مجموعه کتاب «معارف کاربردی» به قلم ایشان در راستای طرح و اثبات قضایای منطقی نوشته شده و در یک دسته‌بندی جامع، در 7 جلد مفهوم «معرفت و شناخت» را به نقد می‌کشد. این مجموعه کتاب، خود در زیرمجموعۀ دیگری به نام برترین آرزو قرار می‌گیرد؛ یعنی آرزوی رهایی همیشگی از نفسانیات و دستیابی به معرفتی حقیقی. عناوین این 7 جلد کتاب عبارت است از: «معرفت‌شناسی، انسان‌شناسی، خداشناسی، راهنماشناسی، اسلام‌شناسی، شیعه‌شناسی و معادشناسی».

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«انیشتین می‌گوید: «ما به مثابۀ طفلی خردسال هستیم که وارد کتابخانه‌های بزرگ می‌شود که همۀ دیوارهای آن از زمین تا سقف با کتاب‌هایی به زبان‌های گوناگون پوشیده شده است. کودک می‌داند که باید کسانی آن کتاب‌ها را نوشته باشند، اما نمی‌داند آن‌ها را چه کسانی و چگونه نوشته‌اند. زبان‌های متعدد کتاب‌ها را نیز نمی‌فهمد کودک طرحی مشخص در ترتیب کتاب‌ها می‌بیند؛ نظمی اسرارآمیز که او آن را درک نمی‌کند ولی می‌تواند با حتی مبهم، حدس بزند. به نظر من وضعیت این کودک همانند وضعیت عقل انسان در برابر خداست.»»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

توحید  شهید مطهری توحید  شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۶۹,۰۰۰
۱۵۲,۱۰۰ تومان
ختم نبوت  شهید مطهری ختم نبوت  شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
خاتمیت شهید مطهری خاتمیت شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۴۹,۰۰۰
۴۴,۱۰۰ تومان
اصول دین نوجوان جلد اول اصول دین نوجوان جلد اول
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
شصت پرسش اعتقادی شصت پرسش اعتقادی
۱۰ %
سید رضا طباطبایی
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
توحید مفضل توحید مفضل
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها