معاد (شهید مطهری)
۲
۰
نام اثر :

معاد (شهید مطهری)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
بزرگسال
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۳۴۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۳۲ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۷۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۷۱,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

معاد از جمله مهم‌ترین اصولی است که هر مسلمانی باید به آن معتقد باشد. در حوزه اصول دین داریم که باید هر فرد با تعقل و تفکری شخصی به آن‌ها باور پیدا کند و اموری نیستند که فرد بتواند در آن‌ها از دیگری تقلید کند. مطالعه اثر شهید مطهری در این حوزه می‌تواند راهنمایی خوبی باشد برای کسانی که به دنبال بیشتر دانستن و فهم دقیق‌تر از این قضیه هستند. در بخش ابتدایی با استناد به اصول فلسفه اسلامی استدلال‌هایی برای موضوع معاد مطرح می‌شود و برخی شبهات پیرامون آن همچون اعاده معدوم نیز پاسخ داده می‌شوند. پس از آن آیات مرتبط با معاد و مرگ انسان مورد بررسی قرار می‌گیرند و استدلال‌های خداوند برای این موضوع تبیین می‌شوند. این کتاب در بخش مفصلی نیز به موضوع روح پرداخته و این مفهوم را بر اساس تعالیم اسلامی توضیح می دهد. بخش پایانی کتاب، با محوریت کتاب ذره بی پایان مهندس بازرگان و نظریه عنصر سومی که در این کتاب ذکر شده طرح گردیده است.

این کتاب در واقع ده جلسه سخنرانی متفکر شهید آیت الله مطهری در جلسه انجمن اسلامی پزشکان است که با نقد و بررسی حاضران همراه بوده است و برای اولین بار در سال 73 منتشر گردیده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یک خصوصیتی که حکمای اسلامی برای اولین بار گفته‌اند و ملاصدرا می‌گوید من این جمله را از قرآن الهام گرفته‌ام این است که او حتی حرف ارسطویی را هم به عنوان اینکه روح همراه بدن یک مرتبه پیدا می‌شود انکار کرد. او چون قائل به تکامل ماده بود و میان مادیات و مجردات برخلاف دکارت که دوگانگی و تباین قائل است، دوگانگی و تباین قائل نبود گفت خود ماده در حرکات خودش که به [سوی ] تکامل می‌رود تبدیل به روح می‌شود. یعنی این فکر مجردی که الآن در مغز شما هست یک روزی گندم یا سبزی یا گوشت بوده و همان است که به این تبدیل شده است.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده