ماجرای عجیب یک جشن تولد

ماجرای عجیب یک جشن تولد

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۱۵,۰۰۰
%۱۰
۱۰۳,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۳۶
وزن:
۲۹۲ گرم
شابک:
9786007472897

معرفی کتاب

مستندنگاری زندگی شهدا برخلاف تصور بسیاری عرصه بسیار سخت و دشوار است. ارائه تصویر صادقانه و دقیق از سیره و خاطرات یک شهید مسوولیت بزرگی است که تعهد نویسنده را دوچندان می‌کند. اکنون شاهد بسیاری آثار متنوع در زمینه مدافعان حرم هستیم که به این ملزومات دقت فراوانی ندارند و تصویر صحیحی از زندگی شهید به مخاطب ارائه نمی‌دهند. اما جواد کلاته عربی جزو مستندنگارانی است که در بیان خاطرات راوی صادق و امینی است. و همچنین برای شناخت زوایای مختلف زندگی شهید تحقیقات و مصاحبه‌های فراوانی انجام می‌دهد. 

«ماجرای عجیب یک جشن تولد» زندگینامه شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد است. گرچه تمام اتفاقات این کتاب براساس مستندات و خاطراتی است که اطرافیان شهید بیان کرده‌اند اما نویسنده تلاش کرده از مجموع این گزارش‌ها متنی داستان‌وار به نگارش دربیاورد تا بر جذابیت اثر بیافزاید. ماجراهای کتاب با شروع زندگی مشترک والدین مهدی و مهاجرت آنها به ورامین آغاز می‌شود و تا پس از شهادت او و بازگشت پیکرش در سال 98 ادامه می‌یابد. مهدی ثامنی‌راد جزو پاسداران ورزیده و پرتوان تیپ آل محمد(ص) بود که در زمان جنگ سوریه به عنوان نیروی زبده برای عملیات در کشور عراق به سپاه قدس معرفی می‌گردد. او در طول عمر کوتاه اما بابرکتش درفعالیت‌های فرهنگی و اردوهای جهادی بسیاری نیز حضور داشت. سرانجام این شهید عزیز در روز پیروزی انقلاب اسلامی 22 بهمن ماه سال 1394 در جنوب حلب به شهادت رسید.

در ادامه بخشی از این کتاب را می‌خوانید:

تمامی نیروها یک شب دیگر در همان مقر بغداد می‌مانند و فردای آن روز با بالگرد ترابری عازم مسیب می‌شوند. مسیب شهر بسیار کوچکی است در جنوب جرف الصخر و شمال شرقی کربلا که طفلان حضرت مسلم در آن دفن شده‌اند. از مسیب هم می‌روند به خطی در نزدیکی منطقه عملیاتی و در همان خانه‌های پراکنده‌ای که مال جرف الصخری هاست مستقر می شوند. اینجاها را نیروهای سپاه بدر عراق و دیگر گروه‌های بسیج مرد میشان از دست داعش گرفته اما نتوانسته‌اند جلوتر بروند. مهدی و رضا و چند نفر نیروی ایرانی وارد یکی از همین خانه‌ها می‌شوند همه وسایلش را جمع می‌کنند می‌ریزند توی یکی از اتاق‌ها و درش را می‌بندند. این مسئله برای بعضی رزمنده‌های عراقی عجیب است چون خودشان گاهی این چیزها را رعایت نمی‌کنند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سربلند سربلند
۱۰ %
محمد علی جعفری
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
رویای بیداری رویای بیداری
۱۰ %
نسرین پرک
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
تو جای همه آرزوهایم تو جای همه آرزوهایم
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
قصه دلبری قصه دلبری
۱۰ %
محمد علی جعفری
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
زیر تیغ زیر تیغ
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۷۲,۰۰۰
۶۴,۸۰۰ تومان
هیچ چیز مثل همیشه نیست هیچ چیز مثل همیشه نیست
۱۰ %
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها