لولا

لولا

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۰,۰۰۰
%۱۰
۸۱,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۷۶
وزن:
۲۱۲ گرم
شابک:
9786226609951

معرفی کتاب

کتاب «لولا» نوشته وحید جلیلی تاملی در اندیشه سیاسی جمهوری اسلامی و تحلیلی بر اوضاع

کشور در زمانه حاضر است. ایشان در چند محور اساسی قلم زده‌اند. در بخش ابتدایی با عنوان مهجوریت جمهوریت پیرامون این مساله سخن گفته‌اند که در سیاست ورزی مسوولین و تبلیغات دستگاه رسانه‌ای به قدر کافی و لازم بر مساله مردم سالاری حاکمیت حاضر سخن به میان نمی‌آید در حالیکه این رکن اساسی جمهوری اسلامی هیچ تنافی و تضادی با مساله ولایت فقیه ندارد بلکه باعث تقویت و تایید آن نیز خواهد شد. در بخش دیگر به آسیب شناسی رویکرد امت حزب الله در زمانه انتخابات می‌پردازد، اینکه بسیاری به دلیل هیاهوهای سیاسی و ایجاد توهم موقعیت دادن به جناح مقابل سبب می‌شوند تا انتخاب اصلح را به کناری بگذارند و گزینه‌ای بالا بیاید که در استانداردهای مسوولیتی از گزینه اصلح پایین‌تر است. در بخش دیگر کتاب مساله عدالت اجتماعی و عدم توازنی که در جامعه به سبب تجمیع قدرت و ثروت در برخی نقاط اتفاق افتاده هشدارهای جدی و مهمی گوشزد می‌گردد. در یکی از قسمت‌های پایانی کتاب نیز با مرور وقایع انتخاباتی کشور پس از سال 88 به این موضوع می‌پردازد که اتفاقات سیاسی ایران نماد اعلی و درخشانی در کارنامه سیاسی ایران به جهت مردم مداری و احترام به نظر مردم است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اصول گراهای مافنگی امروز، همان پهلوان پنبه‌هایی هستند که به دوپینگ عادت کردند با قدرت لابی و تشکیلات، شایسته‌ترها را حذف کردند و نوچه بازی و قبیله گرایی راه انداختند و حالا که عمرشان سرآمده می‌خواهند از طریق تئوریزه کردن فساد سیاسی‌شان و تسری دادن آن به بدنه اجتماعی، احتضارشان را عقب بیندازند آدرس غلط می‌دهند که مشکل ما اجتماعی و فرهنگی است. بله، حتماً ما مشکل فرهنگی و اجتماعی داریم. خود بنده هم در تبیین خلاهای فرهنگی و اجتماعی در حد بضاعتم قلم زده‌ام ولی اساس همۀ این‌ها و پشتیبان همه این‌ها فساد سیاسی جریان حزب اللهی است که خود را رنگ کرده حزب اللهی یا اصول گرا جا زده است.

 

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

کریسمس در نیاوران کریسمس در نیاوران
۱۰ %
مهدی خانعلی زاده
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
آقا روح الله آقا روح الله
۱۰ %
حمیدرضا باقری
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
۱۵ %
۱,۵۰۰,۰۰۰
۱,۲۷۵,۰۰۰ تومان
زندگی سید محمد بهشتی زندگی سید محمد بهشتی
۱۰ %
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
متولد بهمن متولد بهمن
۱۰ %
روح الله رشیدی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها