عرش ارشیا

عرش ارشیا

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۳۸,۰۰۰
%۱۰
۳۴,۲۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی
صفحات:
۱۳۲
وزن:
۱۲۰ گرم
شابک:
9786227169614

معرفی کتاب

در مکتب امام حسین (علیه السلام) چه بسیار افرادی که ره صدساله را در یک شب گذراندند. در هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم چه بسیار کوچک مردانی که زود بزرگ شدند و از بسیاری کسانی که پیشانی شان از سجده پینه بسته بود پیشی گرفتند.

ارشیا مداحی نوجوانی مذهبی بود که گرچه بهره اش از جهانی مادی بسیار اندک بود اما پله های معرفت و ولایت را بسیار سریع طی نمود. او که از کودکی علاقه فراوانی به شعائر دینی و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) داشته به یک شخصیت برجسته و نوجوانی شاخص بدل گشت. با مطالعه کتاب متوجه می شوید که ارشیای نوجوان صفحه صفحه زندگی اش با یاد خدا گره خورده بوده و تلاش داشته از همان دوران کودکی همچون شهدا زندگی کنند و هرچه سریع تر خود را به جایگاه آنان برساند. گرچه او بعد از یک بیماری سخت از این دنیا پر می کشد اما در رویایی او را مشاهده می کنند که در جایگاه یک شهید گمنام به آن دنیا وارد می شود.

در کتاب «ارش عرشیا» می خوانید:

یک روز که به منزل ما در شهر محلات آمده بودند ارشیا به پدربزرگش :گفت بابا محمود بیایید با هم به نماز جمعه برویم. پدربزرگش :گفت بابا پای من درد میکند و نمی توانم بیایم. ارشیا لباس هایش را پوشید و خودش به تنهایی حرکت کرد. پدربزرگش هم که انتظار داشت ارشیا از رفتن به نماز جمعه منصرف شود وقتی دید او به سرعت آماده شده و پیاده حرکت کرده سریع لباس پوشید و با موتور به دنبالش رفت تا او را به مصلای محلات برای قرار عاشقانه جمعه هایش برساند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

بار دیگر شهری که دوست می داشتم بار دیگر شهری که دوست می داشتم
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
دهکده خاک بر سر دهکده خاک بر سر
۱۰ %
فائضه غفارحدادی
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
آبنبات دارچینی آبنبات دارچینی
۱۰ %
مهرداد صدقی
۲۷۵,۰۰۰
۲۴۷,۵۰۰ تومان
ارمیا ارمیا
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دعبل و زلفا دعبل و زلفا
۱۰ %
مظفر سالاری
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
قصه های من و ننه آغا قصه های من و ننه آغا
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها