عدالت از نظر علی علیه السلام
۳
۰
نام اثر :

عدالت از نظر علی علیه السلام

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
یادداشت
وزن :
۶۶ گرم
تعداد صفحه :
۹۲ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است. اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«عدالت از نظر علی علیه السلام» می‌باشد و حاصل پیاده‌سازی متن دو سخنرانی از شهید اهل قلم درباره عدالت است که در شبهای قدر رمضان سال۱۳۸۱هجری قمری ایراد شد.

حتما شما نیز حضرت حیدر (ع) را آنگونه می‌شناسید که وقتی حکومت آسمان و زمین نیز در دستش باشد، پوست جویی را از دهان موری به ناحق بیرون نکشیده‌است و حقیقت مکشوف آن است که چنین پیشوایی چگونه به عالم می‌نگریست و حق را چگونه باز می‌شناخت؟

اگر درپی پاسخ این سوال از دل تاریخ هستید، به این کتاب سر بزنید و در بخشی از نثر روان آن بخوانید:

((عدل بهتر است از جود، به دلیل اینکه عدل هر چیزی را در جای خود قرار می‌دهد و هر حقی را به ذی‌حق واقعی خود می‌رساند، اما جود و بخششْ امور را و جریانها را از محل خودشان و مدارشان خارج می‌کند. جود این است که آدمی از حق مسلّم خود صرف‌نظر کند، به دیگری که ذی‌حق نیست ببخشد، پس جود اشیاء را از موضع خود خارج می‌کند.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده