صحیفه آفتاب

صحیفه آفتاب

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۲۴۸۵
وزن:
۲۵۰۴ گرم

معرفی کتاب

از مهمترین آثار برجای مانده از امام خمینی(ره) به عنوان عالم، فقیه و یگانه موسس جمهوری اسلامی در قرن معاصر جهان، مجموعه‌ای شامل بیست و سه جلد کتاب است که با نام «صحیفه‌ امام» شناخته می‌شود و از نخستین نامه برجای مانده از امام خمینی که در سال ۱۳۱۲ش نوشته شد، آغاز می‌شود و تا آخرین نامه ایشان که حدود دو هفته قبل از وفاتشان، در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۸ هجری شمسی نگاشته شد، ادامه دارد؛ همچنین برخی فصل ها به اجازه‌نامه های شرعی، گفتگو‌های با خبرگذاری‌ها، تلگرافها و نامه‌های سیاسی و اجتماعی و... نیز قابل مطالعه است.

پس شاید بتوان آن را بهترین منبع برای آشنایی با افکار، باورها و مسیر پر فراز و نشیب انقلاب دانست.

اگر تا کنون موفق به مطالعه این اثر نشدید یا احساس می‌کنید که دلتان می‌خواهد ابتدا با گزیده‌ای از مهم‌ترین مباحث و جملات کتاب آشنا شوید، به «صحیفه آفتاب» مراجعه کنید.

اثری که با کوشش انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) به منتشر گردیده و در یک بسته بیست و دو جلدی زیبا به کتاب‌رسان آمده‌است.

مثلا در مقدمه آن میخوانیم:

((ما امام را فقط برای افتخار کردن به نام او و کار او نمی خواهیم، امام را فقط مایه ی زینت جمهوری اسلامی نمیدانیم. بالاترو مهم تر از این ها این است که امام ما را به راهی هدایت کرد، هدفهایی را برای ما تعریف کرد، شاخص هایی را در میانه ی راه به ما معرفی کرد تا راه را گم نکنیم. فقط در صورت پیمودن این راه است که ما میتوانیم به"حیات طیبه" برسیم و طعم آن را بچشیم. ))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شرح حدیث جنود عقل و جهل شرح حدیث جنود عقل و جهل
۱۰ %
سید روح الله موسوی خمینی
۲۹۰,۰۰۰
۲۶۱,۰۰۰ تومان
سلوک ذیل شخصیت امام خمینی سلوک ذیل شخصیت امام خمینی
۱۰ %
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
سه دیدار جلد دوم (در میانه میدان) سه دیدار جلد دوم (در میانه میدان)
۱۰ %
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
جدال دو اسلام جدال دو اسلام
۱۰ %
روح الله نامداری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
آن مرد با باران می آید آن مرد با باران می آید
۱۰ %
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
برسد به دست امام برسد به دست امام
۱۰ %
محسن دریا لعل
۲۹,۰۰۰
۲۶,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها