صحیفه آفتاب
۲
۰
نام اثر :

صحیفه آفتاب

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۵۰۴ گرم
تعداد صفحه :
۲۴۸۵ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

از مهمترین آثار برجای مانده از امام خمینی(ره) به عنوان عالم، فقیه و یگانه موسس جمهوری اسلامی در قرن معاصر جهان، مجموعه‌ای شامل بیست و سه جلد کتاب است که با نام «صحیفه‌ امام» شناخته می‌شود و از نخستین نامه برجای مانده از امام خمینی که در سال ۱۳۱۲ش نوشته شد، آغاز می‌شود و تا آخرین نامه ایشان که حدود دو هفته قبل از وفاتشان، در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۸ هجری شمسی نگاشته شد، ادامه دارد؛ همچنین برخی فصل ها به اجازه‌نامه های شرعی، گفتگو‌های با خبرگذاری‌ها، تلگرافها و نامه‌های سیاسی و اجتماعی و... نیز قابل مطالعه است.

پس شاید بتوان آن را بهترین منبع برای آشنایی با افکار، باورها و مسیر پر فراز و نشیب انقلاب دانست.

اگر تا کنون موفق به مطالعه این اثر نشدید یا احساس می‌کنید که دلتان می‌خواهد ابتدا با گزیده‌ای از مهم‌ترین مباحث و جملات کتاب آشنا شوید، به «صحیفه آفتاب» مراجعه کنید.

اثری که با کوشش انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) به منتشر گردیده و در یک بسته بیست و دو جلدی زیبا به کتاب‌رسان آمده‌است.

مثلا در مقدمه آن میخوانیم:

((ما امام را فقط برای افتخار کردن به نام او و کار او نمی خواهیم، امام را فقط مایه ی زینت جمهوری اسلامی نمیدانیم. بالاترو مهم تر از این ها این است که امام ما را به راهی هدایت کرد، هدفهایی را برای ما تعریف کرد، شاخص هایی را در میانه ی راه به ما معرفی کرد تا راه را گم نکنیم. فقط در صورت پیمودن این راه است که ما میتوانیم به"حیات طیبه" برسیم و طعم آن را بچشیم. ))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده