شرحی بر خطبه فدکیه آیت الله میرباقری
۱
۰
نام اثر :

شرحی بر خطبه فدکیه آیت الله میرباقری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
تحقیق
وزن :
۲۱۸ گرم
تعداد صفحه :
۲۳۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

قرن‌ها است که سخنرانی مشهوری از فاطمه زهرا(س) در تاریخ ثبت شده‌است که پس از درگذشت پیامبر(ص) و در ماجرای غصب فدک توسط خلیفه‌ اول، در مسجدنبوی رخ‌ داد؛

ایشان در این خطبه، توضیح کاملی درباره مسئله فدک بیان کردند، اما علاوه بر آن، سیده بانوان جهان، در سخنان خود نکات ارزشمندی را درباره توحید و دیگر ارکان دین اسلام، احکام، قرآن، وضعیت عربستان پیش از اسلام، نقش رسول‌الله و حضرت علی(ع) در نشر آخرین دین آسمانی و... فرمودند که باتوجه به فصاحت و بلاغت کلامشان، راهگشای گرانبهایی برای همه مسلمانان شده‌است.

اما اینبار در کتاب پیش‌رو از نشر تمدن نوین اسلامی، آیت‌الله سیدمحمد‌مهدی میرباقری نگاهی جامع به سخنان حضرت داشته و علاوه بر ترجمه دقیق آن با شرح خود، درک محتوای خطبه زا برای مخاطبان دلنشین‌تر ساخته‌است؛ چنانکه در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((پوشش کاملی بر خود انداختند به گونه‌ای که چادر زیر پای مبارک می‌رفت و در جمعی از اعوانِ خود وارد مسجد شدند. پیداست که حضرت (س) می‌خواستند در آن مجلس تصرف کنند؛ اساتید و عزیزانی که با این نوع برخوردها آشنا هستند می‌دانند که این یک برخورد ساده نیست بلکه نفس برخورد، با تدبیر بوده است.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده