شاهان شریر و شهبانو شرور

شاهان شریر و شهبانو شرور

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان مصور
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۸
وزن:
۱۹۸ گرم
شابک:
9786003538184

معرفی کتاب

کتاب «شاهان شریر و شهبانوهای شرور» پانزدهمین جلد از مجموعه تاریخ ترسناک است. تری دیری نویسنده کودک و نوجوانان که بیشتر داستان‌هایش با مضامین تاریخی درآمیخته در این مجموعه تلاش نموده تا وقایع تاریخی را به شکلی تازه و جذاب به نسل جوان بیاموزد. او سعی کرده با پیدا کردن فکت‌های تاریخی بامزه و عجیب بر روی لحظاتی از حوادث دست بگذارد که در کتب درسی و کتب تاریخی رسمی کمتر به آن‌ها اشاره می‌شود. اینکه فلان پادشاه اخلاق بد یا عادت عجیبی داشته یا اینکه در جنگ جهانی دوم فلان سرباز شاهد یک ماجرای خاص و خارق العاده بوده درست همان چیزهایی است که در این کتاب به آن‌ها می‌پردازند و به شکل ضمنی اصل ماجرا و واقعه نیز در ذهن مخاطب باقی می‌ماند.

در این جلد نویسنده به سراغ تاریخ بریتانیا رفته و زندگی پادشاهان و ملکه‌هایی که بر این سرزمین حکومت کردند را به شکل مختصر مرور کرده است و در ضمن معرفی هرکدام مهم‌ترین فعالیت‌هایی که انجام داده‌اند را توضیح می‌دهد. بسیاری از این پادشاهان افراد خشن، مغرور و عجیبی بودند که عادت‌های خاص خود را داشتند و در طول جنگ و سلطنت ماجراهای جذابی برایشان اتفاق افتاده که کمتر کسی آن‌ها را برای بچه‌ها تعریف می‌کند. نکته ویژه این مجموعه تاریخی مصور بودن و داشتن لحن طنزی است که باعث می‌شود حتی تلخ‌ترین و مهیب‌ترین وقایع را بتوان برای افراد نوجوان تعریف کرد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

پس از قطع کردن سر چارلز آن را دوباره به بدنش دوختند تا اقوام بتوانند برای آخرین ادای احترام پیش از تدفین آن را ببینند اما جسد بیچاره هم روز خوش به خود ندید. استخوان گردن چارلز اول را که قطع شده بود، بعدها هنری هالفورد از داخل گور بیرون کشید. هنری برای غافلگیر کردن رفقایش سرمیز شام از آن به عنوان نمکدان استفاده کرده بود. همسر چارلز هنریتا در فرانسه درگذشت و همان جا به خاک سپرده شد. جسد او هم مثل چارلز رنگ آرامش به خود ندید. صد سال بعد درگیرودار انقلاب فرانسه نبش قبرش کردند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ماجراهای من و بقیه جلد سوم دردسرهای الاغ قرمز شاخ دار ماجراهای من و بقیه جلد سوم دردسرهای الاغ قرمز شاخ دار
۱۰ %
ماموریت در قصر ماموریت در قصر
۱۰ %
سعید محمدی
۹۹,۰۰۰
۸۹,۱۰۰ تومان
آنجا که خانه ام نیست آنجا که خانه ام نیست
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۲۶,۰۰۰
۲۳,۴۰۰ تومان
روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایتی ساده از ماجرایی پیچیده
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دختر خاله ها دختر خاله ها
۱۰ %
نیلوفر مالک
۳۳,۰۰۰
۲۹,۷۰۰ تومان
ماجراهای من و بقیه  جلد چهارم  در خدمت آقا غوله ماجراهای من و بقیه  جلد چهارم  در خدمت آقا غوله
۱۰ %
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها