سه رنگ

سه رنگ

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
سفرنامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۹۲
وزن:
۲۶۰ گرم
شابک:
9786008482222

معرفی کتاب

غذا و خوراکی یکی از بارزترین نشانه‌های هر فرهنگ و کشوری است. از سلیقه غذایی و نوع خوراکی‌هایی که در یک کشور رواج دارد می‌توان به اطلاعات فراوانی در مورد رسوم یک کشور و تاریخچه آن‌ها پی برد. جغرافیا، باورها، تاریخ و هزاران عامل دیگر سنت‌های غذایی یک کشور را می‌سازند. بسیاری از مسافران برای درک دقیق از یک کشور به سراغ خوراکی‌های محلی می‌روند و با امتحان آن‌ها به شناخت عمیق و خوبی از مردم آن منطقه می‌رسند.

منصور ضابطیان که علاقه فراوانی به سفر و جهانگردی دارد در کتاب «سه رنگ» به سراغ کشور ایتالیا رفته است. البته او این کتاب را به سنت‌های غذایی و موضوعات خوشمزه‌ای که مربوط به این کشور هستند اختصاص داده است. به گفته نویسنده ایتالیا کشوری است با فرهنگی غنی و پر از خوراکی‌های خوشمزه. او می‌گوید که مردم ایتالیا به غذا همچون هنر نگاه می‌کنند و با عشق و علاقه خاصی غذا می‌پزند و می‌خورند. او در این کتاب تجربیات خودش از دستپخت‌های ایتالیایی را روایت کرده است، از تاریخچه برخی از مهم‌ترین غذاهای ایتالیایی گفته است و در ضمن این مراسمات با آداب و رسوم مهمانداری این مردم خون‌گرم آشنا شده و کلی اطلاعات تازه از فرهنگ و تاریخ ایتالیا کسب کرده است. مطالعه این کتاب به دوست‌داران سفر و غذا پیشنهاد می‌شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

شاید وقتی یونانی‌ها در سال ۱۴۰ پیش از میلاد روش‌های پخت نان را به رومی‌ها آموزش می‌دادند هیچ وقت فکر نمی‌کردند دو هزار سال بعد یک نفر از سرزمین دشمن سوار قطاری به مقصد فرارا باشد تا بخواهد با یک فارغ التحصیل دانشکده‌ی نان ملاقات کند. گرتا همراه خاله‌اش در فرارا زندگی می‌کند؛ شهری کوچک در منطقه ی امیلیا رومانیا فرارا اگرچه شهر کوچکی است اما شهر مهمی‌ است و درست مثل همه‌ی شهرهای کوچک ایتالیا همه‌ی آنچه شهرهای بزرگ دارند را دارد از کلیسای جامع و موزه‌ی اختصاصی شهر بگیرید تا بیمارستان مجهز و سینما.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

کاهن معبد جینجا کاهن معبد جینجا
۱۰ %
وحید یامین پور
۱۶۷,۰۰۰
۱۵۰,۳۰۰ تومان
رقص برزیل با شیطان رقص برزیل با شیطان
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
پنجره های تشنه پنجره های تشنه
۱۰ %
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
جانستان کابلستان جانستان کابلستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
از کشمیر تا کاراکاس از کشمیر تا کاراکاس
۱۰ %
سرباز روح الله رضوی
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
به من گفتند تنها بیا به من گفتند تنها بیا
۱۰ %
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها