سفر خروج
۲
۱
نام اثر :

سفر خروج

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
فیلم نامه
وزن :
۲۵۰ گرم
تعداد صفحه :
۳۱۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

عبدالرحمن شرقاوی، نویسنده مشهور ادبیات عرب است که آثاری همچون «محمد پیامبر آزادی»،  «علی پیشوای پرهیزکاران»، «عقاب سرخ»، «مصیبت جمیله» را در کارنامه خود دارد، و از ستودنی‌ترین نوشته‌های او، نمایشنامه مقابل می‌باشد.

«سفر خروج» اثری است که خط به خط و زاویه به زاویه دید آن فکر شده‌است، کتابی که رنگ‌ها و جمله‌ها و شخصیت‌هایش همگی در یک جهت نقش‌آفرینی می‌کنند؛ در مسیر لبریز از عبرت و اندوه کربلا. در این کتاب قصد داریم تا با ارائه صحنه‌هایی بر اساس منابع دقیق تاریخی، عظمت مصائب کربلا را به تصویر می‌کشد و این غم بی‌پایان را با جلوه‌ای درست از اوضاع سیاسی و اجتماعی آن دوران همراه ساخته‌است. 

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((سعید: ستمگر متکبر نابود شد.

بُشر: دروغگوی بزرگ از میان رفت.

سعید: فرعون زورگو هلاک شد. ای مردم، معاویه مُرد. امروز روز آزادی است. مژده بده ای بُشر، مژده بده.

اسد: مردی را که از یاران پیامبر بود و پیامبر او را به بهشت بشارت داده دشنام می‌گویی و به آتش جهنم بشارت می‌دهی؟

سعید: همان مردی که حکومت و زمام امور را به‌تنهایی به دست گرفت و صاحب آن شد و اصل مهمی را در اسلام نابود ساخت و اساس «شورا» را جعل کرد و با نص قرآن دشمنی ورزید و احکام سنت را فنا کرد. هنگامی‌که پدربزرگم به نظرش اعتراض کرد، او را درحالی‌که نماز می‌خواند، کشت.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

محمد بيت سعيد
۰۷ دی ۱۳۹۹
من نمیدونم چی بگم واقعا متحیرم من خیلی وقته دنبال این کتاب عربی میگردم بیشتر دنبال نمایش نامه تئاتر الحسين ثائراً اثر عبدالرحمن الشرقاوي می‌گشتم این نمايشنامه یک حرکت و نهضت بزرگی را در مصر ایجاد کرد تا همین الان هم بعضی از دیالوگ های این نمایش نامه موی بدن رو سیخ میکنه چون بنده از هموطنان عرب ایران زمین هستم دسترسی به کتاب های عربی برام خیلی سخته ولی واقعاً وقتی دیدم این کتاب رو برای فروش گذاشتین جا افتادم شاید باورتون نشه

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده