سرود کریسمس

سرود کریسمس

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۲۰,۰۰۰
%۱۰
۱۰۸,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 1 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۸۸
وزن:
۱۱۴ گرم
شابک:
9789643694968

معرفی کتاب

هر سال که در اوایل زمستان کریسمس فرا می‌رسد، مردم اغلب کشورهای بزرگ برای برگزاری این جشن مذهبی با خانواده‌هایشان دور هم جمع می‌شوند. شاید برای ما ایرانی‌ها خیلی قابل تصور نباشد چون در کشور ما شروع سال جدید یک جشن باستانی است و با مناسبت‌های مذهبی تفاوت دارد. اما در کشورهای مسیحی، حال و هوای کریسمس با نوع‌دوستی و کمک به دیگران همراه شده و همان‌طور که در فیلم‌ها هم نشان می‌دهند، مردم در این روزها با اشتیاق بیشتری به همدیگر کمک می‌کنند. برای کریسمس داستان‌ها و فیلم‌های زیادی ساخته شده، اما هیچکدام از آن‌ها مثل کتاب مشهور «چارلز دیکنز» نتوانسته در دنیا خودش را با این جشن تلفیق کند.

کتاب «سرود کریسمس» داستان پیرمرد بداخلاقی به نام اسکروج را تعریف می‌کند که در تمام شهر به دو چیز شهرت دارد: ثروت هنگفت و تنگ‌نظری! خسیس بودن اسکروج فقط به مادیات مربوط نیست و ریشه در احساسات او دارد. اسکروج در تمام زندگی‌اش مسیری را طی کرده که به مرور بین او و دیگران یک دیوار عاطفی بلند بنا کرده و دلسوزی را در وجود او از بین برده. او حتی آنقدر دلرحمی ندارد که در شب کریسمس برای نجات دادن خدمتکارش از سوز زمستان مقداری هیزم برای او تهیه کند؛ گرچه این در برابر دریای ثروت او یک قطره هم نخواهد بود. تمام این اتفاقات دست‌به‌دست هم می‌دهند تا این‌که در همان شب یک روح سرگردان که قبلاً شریک اسکروج بوده به سراغش می‌آید و خبر از سه ماجراجویی می‌دهد؛ سه روح متعلق به کریسمس گذشته، کریسمس حاضر و کریسمس آینده. هرکدام از این سه روح، اسکروج را به فضا و زمانی خارج از اینجا و اکنون می‌برند و دقیقاً چیزهایی را که او برای متذکر شدن و رستگاری نیاز دارد، به او نشان می‌دهند. چارلز دیکنز، این نویسنده خلاق و آگاه، در این کتاب هم به‌خوبی معنای «رمان اجتماعی» را با اصیل‌ترین ادبیات روایی و انسانی‌ترین دغدغه‌ها، برای مخاطبان به تصویر می‌کشد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«دوباره اسکروج چند سال بعدتر خودش را دید که مردی کامل شده بود. نگاهی ناآرام داشت که نشان می‌داد عاشق طلا و جواهرات است و طلا دیگر ارباب او شده است. اما اسکروج تنها نبود. در کنار او زنی جوان نشسته بود. اشک در چشمان زن حلقه زده بود. زن آهسته گفت: «نه، عشق چیزی دیگر جای مرا در قلب تو گرفته است. امیدوارم همان‌طور که من سعی کردم خوشبختت کنم، آن هم در آینده خوشبختت کند.»
اسکروج گفت: «عشق چی؟»
- «عشق طلا. تو عوض شده‌ای. تو همان مردی که من اولین بار دیدم نیستی.»
اسکروج خواست حرفی بزند اما زن صورتش را برگرداند و در همان حال گفت: «خیلی خب، من آزادت می‌گذارم. خدا کند در زندگی‌ای که انتخاب کرده‌ای، خوشبخت شوی.» و بعد از پیش او رفت.
اسکروج داد زد: «آهای روح! دیگر نمی‌خواهم بیشتر از این چیزی را ببینم! مرا به خانه ببر. اما روح دست او را گرفت و مجبورش کرد که ببیند بعد از آن چه می‌شود.»»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

آرزوهای بزرگ آرزوهای بزرگ
۱۰ %
چارلز دیکنز - محسن سلیمانی
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
الیور تویست الیور تویست
۱۰ %
چارلز دیکنز - محسن فرزاد
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
شاهزاده و گدا شاهزاده و گدا
۱۰ %
مارک تواین - محسن سلیمانی
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
دیوید کاپرفیلد دیوید کاپرفیلد
۱۰ %
چارلز دیکنز - محسن سلیمانی
۳۸۵,۰۰۰
۳۴۶,۵۰۰ تومان
رابینسون کروزو رابینسون کروزو
۱۰ %
محسن سلیمانی - دانیل دفو
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
تام سایر تام سایر
۱۰ %
مارک تواین - محسن سلیمانی
۲۳۰,۰۰۰
۲۰۷,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها