سایه ناتمام

سایه ناتمام

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۵,۰۰۰
%۱۰
۴۹,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۵۲
وزن:
۱۶۸ گرم
شابک:
9786227812312

معرفی کتاب

کتاب «سایه ناتمام» سرگذشت شهید فرشید(حسین) فرشته صنیعی است. زینب پاشاپور در این کتاب با برادر دوقلوی شهید، فرشاد(احمد) فرشته صنیعی همراه شده است تا غبار گمنامی از چهره یک جوان عارف و مجاهد بردار که در راه اسلام و ایران از جان خود گذشت. این دوقلو در خانواده‌ای مرفه در شهر تهران رشد یافتند و در دبیرستان البرز که یکی از معروف‌ترین مدارس کشور بود درس خواندند. در حالیکه بسیاری از همکلاسی‌هایشان وارد دانشگاه‌های صنعتی و پزشکی شدند با به ثمر نشستن انقلاب این دو نفر به همراه جمعی دیگر از دوستانی که به جریان امام خمینی علاقه مند بودند وارد حوزه علمیه شدند. با شروع جنگ از سوی رژیم صدام این دو طلبه نیز همچون خیل مشتاقان امام به جبه ها پیوستند. شهید برای مدتی نیز همراه سپاه محمد رسول الله (ص) به لبنان اعزام می‌شود و سرانجام در عملیات کربلای هشت مزد مجاهدت خود را می‌گیرد و به شهادت می‌رسد و در کنار همرزمانش در بهشت زهرای تهران دفن می‌گردد. زندگی ایشان حاوی نکات مهم و ارزنده‌ای پیرامون انسانی است که تلاش و همت خود را در جلب رضایت خدا و پیشرفت جامعه اسلامی قرار داده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

من و حسین همه سال‌های تحصیلمان را کنار هم گذرانده بودیم و من از استعدادش بی خبر نبودم اما باز هم برایم عجیب بود که چطور هیچ کدام از این فاصله گرفتن‌هایش از درس و کتاب او را از بحث‌های علمی دور که نکرده هیچ بلکه هنوز هم جزو شاگردان ممتاز است. گاهی پیش می‌آمد نکاتی را به درس اضافه کند که ما موقع مباحثه و تدریس استاد از آن غافل بودیم. دقتش از من خیلی بیشتر بود شاید هم همه این‌ها حاصل دفترهایی بود که چند سالی می‌شد با خودش این طرف و آن طرف می‌برد جایی از سفر لبنان و اعزام به جبهه و ماندن در حوزه و حتی مراسم ختم یا جشنی نبود که حسین خاطرات روزانه‌اش را توی دفترهایش ننویسد. آن هم دفترهایی که من می‌دانستم فقط در خاطره و یادداشت خلاصه نمی‌شود و پر است از نکات اخلاقی که در تمام آن سال‌ها یاد گرفته بود. اصلاً انگار عادت کرده بود همه چیز را عمیق ببیند و از همه چیز و همه کس چیزی یاد بگیرد حتی ساده‌ترین جمله‌ها را همین ریزبینی‌اش بود که فهمیدن درس‌ها را برایش راحت می‌کرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

هنر اهل بیت هنر اهل بیت
۱۰ %
سید حسن منتظرین
۲۷۰,۰۰۰
۲۴۳,۰۰۰ تومان
خداحافظ سالار خداحافظ سالار
۱۰ %
حمید حسام
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
حکایت زمستان حکایت زمستان
۱۰ %
سعید عاکف
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
حاج قاسم حاج قاسم
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۶۶,۰۰۰
۵۹,۴۰۰ تومان
مرد رویاها مرد رویاها
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۳۸۰,۰۰۰
۳۴۲,۰۰۰ تومان
کوچه نقاش ها کوچه نقاش ها
۱۰ %
راحله صبوری
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها