سایه روشن

سایه روشن

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۰۰,۰۰۰
%۱۵
۸۵,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۰۸
وزن:
۲۶۵ گرم
شابک:
9786229350041

معرفی کتاب

کتاب «سایه روشن» نوشته استاد سیدمحمدحسین راجی نویسنده کتاب صعود چهل ساله است که در این اثر نیز مرور تاریخ معاصر ایران محور اصلی کتاب است. در این کتاب نویسنده تلاش کرده با استناد به منابع بی طرف تفاوت رویکرد و روحیات رهبران حکومت پهلوی را با رهبران جمهوری مورد مقایسه قرار دهد. در دوره ای که رسانه های معاند با بمباران فرهنگی این تصور غلط را در ذهن جوانان جاانداخته اند که رهبران پهلوی انسان های شریف و خدومی بوده اند. استاد راجی به خوبی نشان داده اند چه انسان های ظالم و پلیدی بر گرده این کشور عزیز نشسته بودند و مردم مظلوم ایران چگونه با بذل خون خود مسیر را برای رهبری و زعامت امام خمینی و آیت الله رهبری هموار نمودند. دو رهبری که زمینه ساز استقلال و عزتمندی ایران در منطقه و جهان شدند.

سایه روشن با زبان داستان روایتگر صد ماجرا از رهبران دیروز و امروز ایران است. در بخش سایه با سیاهی حکومت پهلوی روبرو هستیم و در بخش روشن شاهد اخلاق انسانی و اسلامی رهبران انقلاب اسلامی هستیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می خوانید:

مرگ بر دیکتاتور درود بر رضا شاه؛ این شعار یکی از شعارهایی بود که در سال ۱۴۰۱ بارها توسط برخی از دانش آموزان و دانشجویان به گوش رسید و نشان دهنده آن بود که نسل جدید نه شناختی از حاکمان پهلوی دارد و نه شناختی از رهبران جمهوری اسلامی به همین جهت نگارش کتاب «سایه روشن» که ۲۵ تفاوت از رهبران ۱۰۰ ساله ایران است، انجام شد. البته فهرست تفاوت‌ها بسیار بیش از این مقدار است که شاید در فرصت‌های بعد ادامه آن نگاشته شود. این کتاب علی رغم میل باطنی و یا خجالتی وصف ناشدنی نگاشته شده که انسان را ذره ای با درد امیرالمومنین(ع) آشنا می‌کند که می فرمود:

«الدَّهْرُ انْزَلَنِی ثُمَّ انْزَلَنِی، ثم انْزَلَنِی حَتَّى یُقال معاویة وَ عَلى!؟: روزگار، مرتبه مرا پایین آورد، پایین آورد، پایین آورد به حدی که می گفتند: معاویه و على.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مجموعه برای ایران (چهار جلدی) مجموعه برای ایران (چهار جلدی)
۲۰ %
سید محمدحسین راجی - روح الله ولی ابرقوئی - سعید صلح میرزایی
۶۱۸,۰۰۰
۴۹۴,۴۰۰ تومان
مجموعه شاهان پهلوی (دو جلدی) مجموعه شاهان پهلوی (دو جلدی)
۱۵ %
سید محمدحسین راجی - محسن فوجی
۳۶۰,۰۰۰
۳۰۶,۰۰۰ تومان
ارتداد ارتداد
۱۰ %
وحید یامین پور
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
آتش بدون دود (7 جلدی) آتش بدون دود (7 جلدی)
۱۰ %
نادر ابراهیمی
۱,۱۹۰,۰۰۰
۱,۰۷۱,۰۰۰ تومان
چغک چغک
۱۰ %
صهبا
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
دغدغه های فرهنگی دغدغه های فرهنگی
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها