ساجی

ساجی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۶۵,۰۰۰
%۱۰
۱۴۸,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۴۰۲
وزن:
۵۵۸ گرم
شابک:
9786000329280

معرفی کتاب

کتاب «ساجی» نوشته بهناز ضرابی زاده خاطرات نسرین باقرزاده همسر شهید بهمن باقری است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر گردیده است. او اهل خوزستان بود و پدرش تاجری بود که با لنج به واردات و صادرات کالا مشغول بود اما در کودکی یتیم می‌شود. ازدواج با بهمن باقری جوانی که در تقوا و حیا شهره بود. با شروع جنگ تحمیلی بسیاری از جوانان خوزستان زندگی و خانواده را رها کردند و به دفاع از مرزهای کشور پرداختند. بهمن باقری نیز از این دسته افراد بود که سلاح به دست گرفت و خانواده‌اش در سخت‌ترین شرایط همچون دیگر خانواده جنگ زدگان آواره شهرهای مختلف شدند. سرانجام این سردار دلاور در سال پایانی جنگ به درجه رفیع شهادت می‌رسد. این کتاب به خوبی شرایط سخت زندگی خانواده رزمندگان و رنج‌هایی که در آن سال‌ها می‌کشیدند را شرح داده است. با این حال مقاومت ایشان در برابر سختی‌ها و جانفدایی این ایثارگران خاموش در راه حفظ ایران و اسلام بس ستودنی است و با هیچ کلامی نمی‌توان پاسخ درخوری این رشادت‌ها داد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

سال ۱۳۶۶ جنگ به شهرها کشیده شد. حتی تهران هم به لیست موشک باران دشمن اضافه شد اهواز به شدت بمباران می‌شد. بمباران شیمیایی در جبهه‌ها بدون محدودیت انجام می‌شد و سازمان حقوق بشر نیز هیچ مداخله‌ای نمی‌کرد بهمن کمتر به اهواز می آمد. علاوه بر فرماندهی پادگان مخابرات امام حسین (ع) مسئولیت آموزش ش. م. ر هم به او واگذار شده بود. خیلی از رزمنده‌ها آموزش لازم را در این زمینه ندیده بودند و موقع حملات شیمیایی نمی دانستند باید چطور از خودشان مراقبت کنند؛ مثل بهمن که همچنان درگیر مجروحیت شیمیایی‌اش بود. آذرماه بهمن باید می رفت شیراز قرار بود مقداری تجهیزات مخابراتی و صنایع الکترونیکی را که خراب شده بود و نیاز به تعمیر داشت، به شیراز منتقل کند. بچه‌ها اذیتم می‌کردند از او خواستم سحر را هم با خودش ببرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خداحافظ سالار خداحافظ سالار
۱۰ %
حمید حسام
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
ملا صالح ملا صالح
۱۰ %
رضیه غبیشی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
من مادر مصطفی من مادر مصطفی
۱۰ %
رحیم مخدومی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
یکشنبه آخر یکشنبه آخر
۱۰ %
معصومه رامهرمزی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها