روایت قرن

روایت قرن

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۸۰,۰۰۰
%۱۰
۱۶۲,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۸۲
وزن:
۴۲۸ گرم
شابک:
9786222861490

معرفی کتاب

کتاب «روایت قرن» مرور و مقایسه نقاط برجسته و مهم تاریخ در حوزه نظامی و سیاسی دو حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی است. در بخش ابتدایی کتاب توضیح داده می‌شود که ضعف حاکمان ایرانی و وابسته بودن به قدرت های خارجی سبب شد تا کشور از لحاظ تسلیحات نظامی همواره نیازمند سلاح‌های از رده خارج شده و قدیمی اربابان خود باشد و حتی برای استفاده از این اسلحه‌ها و دفاع از کیان خود نیز منتظر اجازه بزرگان جهان باشد. در این کتاب نشان داده می‌شود آمریکا به ژاندارم خود در منطقه نیز اجازه داشتن هر گونه سلاح و موشکی را نمی‌داد و تنها مواردی را به حکومت پهلوی می‌فروخت که منافع خودش را تامین نموده و سبب ماجراجویی پادشاه ایران نگردد. اما در نقطه مقابل جمهوری اسلامی با محور قرار دادن دو شعار آزادی و استقلال از همان نقطه ابتدا  تلاش نمود تا در مسائل نظامی نیز بر روی پای خود بایستد و در طول این چهل سال به پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه صنایع دفاعی و نظامی رسیده است. تبدیل شدن ایران به یک قدرت مسلم منطقه در حوزه موشکی و پهپادی نشان می‌دهد اتکا به جوانان وطن و باور به توانمندی‌های داخلی می‌تواند ثمرات بسیار درخشان و ماندگاری داشته باشد. در این کتاب تلاش شده با استناد به تحلیل کارشناسان غربی و اعتراف فرماندهان نظامی آمریکا صعود خیره کننده ایران در طول این چهل سال که همگان را انگشت به دهان گذاشته را مرور کنیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

مجله نیوزویک آمریکا در گزارشی به اهمیت سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکا به دست یک سامانه پدافندی بومی ایران اشاره می‌کند. اقدام ایران در سرنگون کردن یکی از پیشرفته‌ترین پهپادهای ارتش آمریکا با استفاده از آنچه این کشور ادعا می‌کند یک پدافند بومی است، نشان دهنده پیچیدگی‌های یک درگیری احتمالی با جمهوری اسلامی است. فابیان هینز تحلیلگر مسائل عدم اشاعه و اطلاعات منبع باز، در این باره به نیوزویک می‌گوید:«این اولین مورد شناخته شده از سرنگونی هر یک از انواع پهپادهای 4-RQ آمریکاست این پهپاد اصلاً یک پریدیتور ریز نیست، بلکه یکی از بزرگترین و گران‌ترین پهپادهایی است که آمریکا دارد.» هینز همچنین درباره استفاده ایران از سامانه بومی سوم خرداد نیز می‌گوید:«اگر این حرف صحت داشته باشد، مسئله قابل توجهی است؛ چون به این معنا خواهد بود که برای زدن پهپاد آمریکا از یک سامانه موشک زمین به هوای بومی استفاده کرده اند.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

متولد بهمن متولد بهمن
۱۰ %
روح الله رشیدی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
طلبه انقلابی طلبه انقلابی
۱۰ %
سعید هلالیان
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
۱۵ %
۱,۵۰۰,۰۰۰
۱,۲۷۵,۰۰۰ تومان
روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
تفسیر سوره حمد تفسیر سوره حمد
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها