روایت سوم

روایت سوم

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۳۰,۰۰۰
%۱۵
۱۹۵,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۳۵۸
وزن:
۳۸۰ گرم
شابک:
9786222851828

معرفی کتاب

کتاب « روایت سوم» نوشته محمد علیان قرار است از منظری متفاوت و بدیع به ماجرای دفاع مقدس بپردازد و با محاسبات این جنگ مهم و تاریخی وقایع سیاسی و اجتماعی انقلاب در طی این چهل سال را تحلیل نماید. در روایت اول از جنگ به بررسی مسائل نظامی و جغرافیایی وقایع جنگ پرداخته می‌شود. در روایت دوم به سراغ آدم‌های دخیل جنگ رفته‌اند و تلاش داشته‌اند روایت شخصی این افراد از وقایع جنگ و تاثیری که این حادثه مهم بر زندگی ایشان و اطرافیان گذاشته را بررسی نماید. سپس از برآیند این دو روایت می‌توان به سراغ روایت سوم رفت که در این منظر می‌توان تحلیلی جامع شناختی و کلی نسبت به حوادث آن کشور و احوالات مردمش داشت. از پس پرسش‌های روایت سوم است که می‌توان به این نتایج دست یافت که چرا به کارگیری از نیروی و بهره بردن از پتانسیل نسل جدید می‌توان کارهای بزرگ را پیش برد و یا این موضوع که چگونه قدرت ایمان سبب موفقیت در کارهای بزرگی می‌شود که به محاسبه عقل قدرت و توانش در دستان مستضعفین وجود ندارد. این کتاب که ناظر به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نوشته شده نشان می‌دهد چگونه در چهل سال اول انقلاب حوادث بزرگی همچون جنگ را با راهبری ولی فقیه و توکل به قدرت الهی توانستیم از پیش رو برداریم و به سوی فرداهای روشن گام برداریم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

از اواخر سال ۱۳۶۰ چرخشی در تدابیر جنگی ایران صورت گرفت؛ بدین صورت که مسئولان نظام متوجه شدند که دشمن را فقط می‌توان از راه قوه قهریه از خاک کشور بیرون راند؛ بنابراین تدبیر آفندی جای پدافند را گرفت. اولین هدف تدبیر آفندی تک (حمله) در منطقه سوسنگرد و انهدام نیروهای دشمن در تپه های الله اکبر بود. در این عملیات رزمندگانی از گروه جنگ‌های نامنظم شهید چمران نیز شرکت داشتند و طبق طرح حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه تیپ ۳ لشکر ۹۲ با در اختیار گرفتن یک گردان سپاه و یک گردان از گروه جنگ‌های نامنظم تک نمود و تپه های الله اکبر را تصرف کرد نقش این گروه در حمله به تپه‌ها و پس از آن مقابله و مشغول ساختن دشمن برای تصرف تپه شهیطیه به دست رزمندگان اسلام بسیار حیاتی بود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مربع های قرمز مربع های قرمز
۱۰ %
زینب عرفانیان
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
خمپاره های فاسد خمپاره های فاسد
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
و توی دروازه و توی دروازه
۱۰ %
عباس سعیدی
۸۲,۰۰۰
۷۳,۸۰۰ تومان
رفاقت به سبک تانک رفاقت به سبک تانک
۱۰ %
داوود امیریان
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
فرزندان ایرانیم فرزندان ایرانیم
۱۰ %
داوود امیریان
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
نیمه پنهان ماه 2: شهید همت نیمه پنهان ماه 2: شهید همت
۱۰ %
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها