پیامبر (ره‌نامه: جلد۸)

پیامبر (ره‌نامه: جلد۸)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۷۵,۰۰۰
%۱۰
۶۷,۵۰۰
تومان
رده سنی:
جوانان
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۵۶
وزن:
۱۰۶ گرم
شابک:
9786227491784

معرفی کتاب

حضرت محمد (ص) به عنوان آخرین فرستاده خدا مأمور شدند دین کامل الهی، یعنی دین اسلام را ترویج دهند. این رسالت بزرگ نیاز به انسانی کامل نیز دارد که ظرفیت هدایت مردم را داشته باشد. به همین دلیل تاریخ اسلام، تاحدود زیادی بر پایه شخصیت پیغمبر عظیم‌الشأن ما بنا شده و بازنمود بیرونی و عملی قرآن، رفتار و کردار ایشان است. در کتاب «پیامبر» از مجموعه «ره‌نامه» از کلام مقام معظم رهبری با این موضوع همراه می‌شویم و درباره ابعاد انسانی و الهی این شخصیت بزرگ تاریخ می‌خوانیم؛ شخصیتی که در پایه‌ریزی یک نظام فکری تازه، مبارزه با فقر و بی‌عدالتی و ایجاد رونق اقتصادی، در تمام جهان یگانه است. در این کتاب سخنان رهبر انقلاب دسته‌بندی‌ شده و در هر بخش باتوجه به موضوع، ابعادی از شخصیت پیامبر شرح داده می‌شود. ترتیب این فصل‌ها به شکلی است که خواننده می‌تواند ابتدا با جایگاه و منزلت معنوی پیامبر آشنایی دقیق‌تری پیدا کند، سپس با ذکر بخش‌هایی از زندگی حضرت نمونه‌هایی از صفات ایشان را دریابد. در ادامه وارد مبحث رسالت می‌شویم و با اشاره به خصایل رفتاری حضرت در برخورد با خانواده خویش، صحابه و عموم جامعه، ایشان را به عنوان یک الگوی کامل اخلاقی خواهیم دید. از اینجا کتاب وارد وجوه سیاسی فعالیت ایشان به عنوان مبلّغ دین خداوند می‌شویم، مسئله جانشینی حکومت اسلامی و غصب حقّ امیرالمؤمنین را بررسی می‌کنیم و پس از آن با نظر به نیاز امروز امّت برای وحدت و یکپارچگی، به نقش حضرت رسول (ص) به عنوان پشتوانه مستحکم انقلاب اسلامی ایران می‌پردازیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«اهانت به اسلام را شروع کرده‌اند و آن را یک سیاست قرار داده‌اند. البته وقتی دینی مانند اسلام در نظر یک جامعۀ یک میلیاردی مقدس است و مایه حرکت آن جامعه عظیم هم همین دین است، اهانت به آن کار سختی است. جرئت نمی‌کنند صریحاً به اسلام اهانت کنند؛ لذا می‌بینید که حتی رؤسای جمهور آمریکا و بعضی از کشورهای گردن‌کلفت هم دیگر جرئت نمی‌کنند نسبت به اسلام، صریحاً دشمنی و مستقیماً اهانت کنند. به همین سبب، نشستند و راهی پیدا کردند؛ بر آن شدند افرادی را پیدا کنند که سپر بلایشان باشند و از آن‌ها بخواهند که در لباس روشنفکر، شاعر و نویسنده، به اسلام اهانت کنند تا آرام‌آرام اهانت به اسلام باب و رایج شود. این کاری بود که به وسیله کتاب «آیات شیطانی» آن شخص مرتد شروع شد. او در انگلیس کتاب خودش را نوشت و مجلات آمریکایی شروع به ترویج آن کتاب کردند. بنده آن روز مجلات آمریکایی را که به اینجا می‌آمد می‌دیدم و تعجب می‌کردم که این چه کتابی است که اینقدر این‌ها می‌خواهند آن را ترویج کنند؟! این همه کتاب نوشته می‌شود، اما علتی داشت که ناگهان مطبوعاتی‌های دنیا، قلم‌به‌مزدهای دنیا، صهیونیست‌های دنیا که گردانندگان بیشترین مطبوعات و رادیو تلویزیون‌های غرب‌اند؛ دست‌به‌دست هم داده بودند و یک کتاب را ترویج می‌کردند؛ مگر محتوای آن چه بود؟ چیزی نگذشت که معلوم شد چه در این کتاب هست؛ این کتاب بنا است جاده‌بازکن اهانت به اسلام باشد. پیغمبر را اسم بیاورد و مسخره کند. به اصطلاح یک داستان خیالی نوشته است؛ اسم پیغمبر را، اسم زوجات پیغمبر را، اسم اصحاب پیغمبر را آورده است و به شکل بسیار وقیحی به آن‌ها اهانت کرده است. وقتی این کتاب رایج شد و مردم آن را خواندند، آرام‌آرام اهانت کردن به اسلام عادی می‌شود. این را می‌خواستند.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

عروس قریش عروس قریش
۱۰ %
مریم بصیری
۴۹,۰۰۰
۴۴,۱۰۰ تومان
آنک آن یتیم نظرکرده (جلد یک و دو) آنک آن یتیم نظرکرده (جلد یک و دو)
۱۰ %
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
سنن النبی سنن النبی
۱۰ %
سید محمدحسین طباطبایی
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
پیامبر و قصه هایش 2 - پک جدید پیامبر و قصه هایش 2 - پک جدید
۱۰ %
غلامرضا حیدری ابهری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
محمد مثل گل بود محمد مثل گل بود
۱۰ %
غلامرضا حیدری ابهری
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
نبوت   شهید مطهری نبوت   شهید مطهری
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها