بیداری اسلامی (ره‌نامه: جلد۳۷)

بیداری اسلامی (ره‌نامه: جلد۳۷)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۷۰,۰۰۰
%۱۰
۶۳,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۱۰۰ گرم
شابک:
9786225503090

معرفی کتاب

هویت ملت ایران چیست؟ هویت ملی ما چه جوری تعریف میشود؟ ما ملتی هستیم مسلمان، ریشه‌دار در تاریخ و انقلابی. این هویت ما است. مسلمانی ما، عمق تاریخی ما و انقلابی بودن ما سه عنصر اصلی است که هویت ملت ما را تشکیل می‌دهد. این سه را نباید از نظر دور بداریم. اسلامی بودن ما، یعنی ارزش‌ها و اصول اسلام، تشکیل‌دهنده‌ی هویت ما است. ریشه‌داری ما در تاریخ یعنی نیروهای انسانی ما در طول تاریخ دارای افکار بلندی بوده‌اند. در بخش‌های مختلف؛ در فلسفه، در علم، در فناوری، و در طول تاریخ به حسب موقعیت زمانی کارهای بزرگی را انجام داده‌اند و به بشریت حرکت داده‌اند؛ این را توجه داشته باشید. اینکه ما خیال کنیم فناوری نو و ابتکار متعلق به غرب و اروپا و مربوط به آن‌ها است و از اول این جور بوده؛ نخیر، این خطا است. ما در دوران‌هایی پیشرو و پیشتاز در فناوری بودیم... بنابراین مسلمانی و ریشه‌داری در تاریخ؛ و بعد انقلاب، انقلاب بخش مهمی از هویت ما است. انقلاب یعنی آن حرکت تحوّلی عمیقی که با تکیه‌ی به اسلام توانست وضعیت کشور را عوض کند و یک قلم مهم آن این بود که ملت را از حاشیه بیرون آورد، وارد متن اداره‌ی کشور کرد. اولین بار در طول تاریخ ما -تاریخ چندین قرنی، تاریخ از دوران باستان به این طرف- ملت ایران بعد از انقلاب نقش پیدا کردند. از حاشیه وارد متن شدند و تعیین می‌کنند... خب این‌ها حوادثی بوده که هویت انقلابی ما، این‌ها را به وجود آورده. در دوران معاصر از ده‌ها سال پیش به این طرف، به برکت همان تعالیم آموزه‌های پیامبر (صلى الله علیه وآله وسلم) و بازگشت به آن‌ها، بیداری اسلامی آغاز شد و پرچم توحید بار دیگر به اهتزاز درآمد که اوج این حرکت، تشکیل نظام جمهوری اسلامی در این نقطه‌ی حساس از دنیای اسلام بود که باز آحاد مسلمان‌ها احساس هویت و عزت کردند. کتاب «بیداری اسلامی» که سی و هفتمین جلد از مجموعه «ره‌نامه» است، بیانات مقام معظم رهبری را در این باره گردآوری کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«غربی‌ها و آمریکا بعد از آنکه عوامل خود را در این کشورها از دست دادند، دو تا ترفند را در پیش گرفتند؛ یکی فرصت‌طلبی، یکی شبیه‌سازی. فرصت‌طلبی‌شان این بود که خواستند این انقلاب‌ها را مصادره کنند؛ یعنی سر مردم را کلاه بگذارند، با آن‌ها اظهار همراهی کنند، افراد طرفدار خودشان را سر کار بیاورند. آن‌ها در این کار شکست خوردند. دوم شبیه‌سازی بود. شبیه‌سازی یعنی شبیه آنچه را که در مصر و در تونس و در لیبی و در بعضی از کشورهای دیگر اتفاق افتاده است، مثلاً بتوانند در ایران -ایران مردم‌سالاری دینی، ایران ملت- پیاده کنند. عواملشان در داخل کشور مردمان ضعیف فرومایه، حقیقتاً دستخوش هواهای نفسانی، سعی کردند شاید بتوانند این کار را بکنند. امروز خوشبختانه ملت‌های مسلمان در شمال آفریقا خوش درخشیدند، خوب حرکت کردند. حرکت، حرکت عظیمی است و بحمدالله تا امروز حرکت موفق بوده است؛ لکن توجه کنید که غرب و در رأس آن‌ها آمریکا و صهیونیسم، با همه‌ی وجود به میدان آمده‌اند و بیشتر به میدان خواهند آمد تا بتوانند این حرکت را مهار کنند و بر این امواج سوار بشوند؛ ملت‌ها باید بیدار باشند. جبهه‌ی استکبار، که خب فرد شاخص جبهه‌ی استکبار هم دولت ایالات متحده‌ی آمریکا است، منافعی برای خودشان در منطقه تعریف کردند. با نگاه استکباری؛ یعنی همان نگاه استعماری قرن نوزدهمی با شکل جدید و به دنبال این هستند که همه‎ی مسائل منطقه را با توجه به این منافعی که برای خود تعریف کردند، حل بکنند. آنچه امروز مهم است، این است که دشمن در مقابل ضربه‌ای که در مصر و تونس و لیبی و بقیه‌ی کشورهای منطقه کم و بیش بر او وارد آمده است، مشغول طراحی و توطئه چینی است. باید متوجه توطئه‌های دشمن بود. باید مراقب بود انقلاب‌های مردم را از آن‌ها نربایند، راه‌ها را منحرف نکنند. از تجربه های دیگران استفاده کنید.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

علم و فناوری (ره‌نامه: جلد۳۳) علم و فناوری (ره‌نامه: جلد۳۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
حوزه و روحانیت (ره‌نامه:جلد۱۳) حوزه و روحانیت (ره‌نامه:جلد۱۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
رسانه و فضای مجازی (ره‌نامه: جلد۳۰) رسانه و فضای مجازی (ره‌نامه: جلد۳۰)
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱) دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸) فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
آزادی و استقلال (ره‌نامه: جلد۱۶) آزادی و استقلال (ره‌نامه: جلد۱۶)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها