هویت ملی (ره‌نامه: جلد۳۶)

هویت ملی (ره‌نامه: جلد۳۶)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۶۵,۰۰۰
%۱۰
۵۸,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۳۲
وزن:
۹۰ گرم
شابک:
9786225503083

معرفی کتاب

هویت ملی هر ملت مجموعه‌ی فرهنگ‌ها و باورها و خواست‌ها و آرزوها و رفتارهای او است یک ملت مذهبی، یک ملت موحد، یک ملت مؤمن و یک ملت معتقد به پاکان درگاه الهی و اهل بیت پیغمبر است؛ این جزو فرهنگ و هویتشان است؛ هویت ملی که می‌گوییم، شامل همه‌ی این‌ها هست؛ این‌ها را حفظ کنیم. حالا برای تغییر بخش‌های غلط، کارهای غلط و راه‌های غلط تلاش و پویایی لازم است. آنچه مهم است حفظ هویت جمعی یک ملت یا یک مجموعه‌ی انسانی است زیر هر نامی هویت ایرانی اسلامی مردم ما و ملت ما به برکت انقلاب اسلامی به برکت حضور مردم در صحنه و دخالت و شراکت مردم در مسائل اساسی نظام، یک واقعیت جا افتاده است. این هویت ملی و جمعی در کشور ما حتی از ملیت هم فراتر است. ما با اینکه ملیت را محترم و مقدس می‌شمریم و بسیار هم روی ملیت به معنای مثبت آن نه به معنای منفی آن؛ همان چیزی که در عرف سیاسی دنیا به آن «ناسیونالیسم» گفته می‌شود تکیه می‌کنیم اما هویت جمعی و ملی ملت ایران، نظام اسلامی است که حتی از ملیت ایرانی کارایی و جذابیت بیشتر و حوزه‌ی تأثیر وسیع‌تری دارد. سی و ششمین جلد از مجموعه ره‌نامه گردآوری بیانات رهبر انقلاب پیرامون موضوع هویت ملی است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

چرا مردم با استکبار مبارزه کردند و چرا استکبار بد است؟ باید توجه کنید اولین احساسی که یک ملت در مقابله با روح و خوی استکباری دارد احساس دینی نیست؛ احساس غیرت ملی است؛ احساس هویت و احساس وجود است؛ چون استکبار وقتی وارد کشوری شد و بر آن کشور مسلط گردید هویت ملی آن ملت را انکار می‌کند؛ منابع آن کشور را غارت می‌کند، در امور سیاسی آن کشور دخالت می‌کند؛ اما همه‌ی این‌ها فرع انکار هویت آن ملت است. استکبار اول هم که وارد می‌شود، نمی‌گوید من می‌آیم تا هویت ملی شما مردم را انکار کنم؛ این طور که نمی‌آید؛ به بهانه‌های مختلف وارد میشود وقتی وارد شد، آن چیزی را که هدف می‌گیرد هویت ملی است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰) غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی) مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی)
۱۵ %
سید علی حسینی خامنه ای
۲,۸۷۵,۰۰۰
۲,۴۴۳,۷۵۰ تومان
فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸) فلسطین (ره‌نامه: جلد۳۸)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
اسلام ناب و اسلام آمریکایی (ره‌نامه: جلد۲۲) اسلام ناب و اسلام آمریکایی (ره‌نامه: جلد۲۲)
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
هنر (ره‌نامه: جلد۳۱) هنر (ره‌نامه: جلد۳۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
کار و تلاش (ره‌نامه: جلد۳۲) کار و تلاش (ره‌نامه: جلد۳۲)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها