ایمان (ره‌نامه:جلد۳)

ایمان (ره‌نامه:جلد۳)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۶۵,۰۰۰
%۱۰
۵۸,۵۰۰
تومان
رده سنی:
جوانان
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۳۱
وزن:
۹۲ گرم
شابک:
9786227491739

معرفی کتاب

ایمان از جمله خصوصیاتی است که در پیامبران خدا هست و اینجا ایمان یعنی باور، قبول و پذیرش با تمام وجود باور به آنچه می‌گوید. نشانه‌ی باور داشتن هم این است که خود پیشاپیش دیگران در آن راه برمی‌دارد و حرکت می‌کند؛ لذا آیه‌ی قرآن به ما این جور می‌آموزد، می‌فرماید: «آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنزِلَ إِلَیْهِ مِن ربه»، (ایمان آورده است پیامبر به آنچه نازل شده است به سوی او از پروردگارش و المؤمِنُون»، مؤمنان و گرویدگان به او، آن افراد برجسته‌ای که پیرامون او را گرفتند و بلندگوهای دعوت او شدند ،د کُلّ آمَنَ «الله» همگی ایمان آوردند به خدا، خدا را قبول کردند، باورشان آمد «وَ مَلَائِکَتِه»، و فرشتگان خدا، «وَ کُتُبه» و کتاب‌های آسمانی از آغاز تا انجام یکسره «و رسله»، و همه ی پیامبران او را ایمان پیغمبر و یارانش به همگان است چون راه یک راه است. همه ساربان یک قافله و یک قافله سالار. یک راه راهبران به سوی یک هدف با مردم جا همه همراه بوده‌اند و به سوی یک مقصد پیش می‌تازیده‌اند. سومین جلد از مجموعه ره‌نامه گردآوردی بیانات رهبر انقلاب پیرامون بحث «ایمان» است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

سخن قرآن در این باره روشن و بی‌تردید و بی‌ابهام است.... صریحاً نفی می‌کند ایمان را از آن کسانی که به طور مطلق پایبند به تعهدات ایمانی خود نیستند. بنابراین ایمانی که در اسلام معتبر است این‌ها از اصول اعتقادی اسلام و تشیع است. ایمان زاینده و تعهد آفرین است. آن ایمانی است که با تعهدهای عملی همراه باشد، اگر همراه نبود منتظر نتیجه‌هایش هم نباش. منتظر نصرت در دنیا نباش منتظر امنیت در دنیا مباش... آن ایمانی که تعهد در کنارش نیست نصرت به مؤمن نمی‌دهد، پیروزی او را تضمین نمی‌کند، یاری خدا و یاری ذرات طبیعت و تکوین را برای او به ارمغان نمی آورد، خوشبختی و رستگاری دنیا و خلاصه یک کلام بهشت دنیوی و اخروی را به او نمی‌دهد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

حق عقل در اجتهاد حق عقل در اجتهاد
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴) امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
هنر (ره‌نامه: جلد۳۱) هنر (ره‌نامه: جلد۳۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
کار و تلاش (ره‌نامه: جلد۳۲) کار و تلاش (ره‌نامه: جلد۳۲)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی) مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی)
۱۵ %
سید علی حسینی خامنه ای
۲,۸۷۵,۰۰۰
۲,۴۴۳,۷۵۰ تومان
غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰) غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها