شهروند تراز انقلاب اسلامی (ره‌نامه: جلد۲۷)

شهروند تراز انقلاب اسلامی (ره‌نامه: جلد۲۷)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۷۰,۰۰۰
%۱۰
۶۳,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۹۸ گرم
شابک:
9786227491982

معرفی کتاب

زندگی راحت برای بشر لازم و ضروری است و اسلام با قوانین و مقررات خود انسان‌ها را به سمت رفاه و آسایش زندگی می‌برد؛ اما این آسایش زندگی به خودی خود هدف نیست. ای بسا انسان‌هایی که زندگی راحت دارند، دغدغه ی معاش و شکم و آسایش ندارند، اما از انسانیت هم بویی نبرده‌اند. تمدن‌های مادی بشر را به آن زندگی دعوت می‌کنند؛ البته دروغ هم می‌گویند. نظام اسلامی علاوه بر اینکه هدف‌هایی بالاتر از هدف‌های مادی دارد باید زندگی مادی و رفاه و امنیت او تأمین باشد. همچنین اصرار دارد که روح و دل انسان می‌باید از یک صفا و تلألؤ و نورانیت و برادری و فداکاری نسبت به انسان‌های دیگر و عبودیت و بندگی و اخلاص نسبت به خدای متعال برخوردار باشد. اسلام و سایر ادیان الهی این را برای مردم می‌خواهند. اگر ما به احکام اسلامی عمل بکنیم، اگر جامعه ی اسلامی ایمان اسلامی را همراه با عمل به مقررات و قوانین الهی تعقیب بکند همان چیزی اتفاق خواهد افتاد که بشریت در طول تاریخ به دنبال آن بوده است؛ یعنی آسایش و رفاه مادی همراه با تکامل و پیشرفت و عروج معنوی توامان رقم خواهد خورد. در بیست و هفتمین جلد از مجموعه ره‌نامه بیانات جامعی از مقام معظم رهبری پیرامون شهروند تراز انقلاب اسلامی گردآوری شده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یکی از بزرگترین وظایف انسان این است که در هر جا قرار دارد حد قانونی خود را بشناسد و از آن تجاوز نکند. تجاوز از حد عبارت است از همان مفهوم زشت و ننگین استبداد و استکبار. بزرگترین خطر برای انسان این است که دچار استبداد و استکبار شود. همه هم می‌توانند به این آفت مبتلا شوند؛ باید مواظب خودشان باشند. البته کسانی که تمکن اجتماعی آن‌ها بیشتر است بیشتر در معرض این آفت قرار دارند. کسی که روح استکبار دارد اگر قدرت و پول بیشتر و مقام بالاتر داشته باشد، خطرش برای خود و برای مردم بیشتر است؛ لذا باید بیشتر مواظب خود باشد. کسانی که در جامعه دچار فساد می‌شوند؛ فساد مالی، فساد اخلاقی، فساد سیاسی هم خودشان را تباه می‌کنند، هم به مردم ضرر می‌زنند؛ که عامل اصلی آن همین است که انسان در مقابل حدود قانون و شرع احساس تنگی جا کند؛ بخواهد هر مانعی را از سر راه خود بردارد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ایمان (ره‌نامه:جلد۳) ایمان (ره‌نامه:جلد۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
نبوت (ره‌نامه: جلد۶) نبوت (ره‌نامه: جلد۶)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
بصیرت (ره‌نامه:جلد۲۵) بصیرت (ره‌نامه:جلد۲۵)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱) دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
کار و تلاش (ره‌نامه: جلد۳۲) کار و تلاش (ره‌نامه: جلد۳۲)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
هنر (ره‌نامه: جلد۳۱) هنر (ره‌نامه: جلد۳۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها