امامان معصوم (ره‌نامه: جلد۱۰)

امامان معصوم (ره‌نامه: جلد۱۰)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۷۰,۰۰۰
%۱۰
۶۳,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۹۸ گرم
شابک:
9786227491807

معرفی کتاب

اساسی‌ترین مسئله‌ی دین مسئله‌ی ولایت است؛ چون ولایت نشانه و سایه‌ی توحید است. ولایت، یعنی پیوند و ارتباط تنگاتنگ و مستحکم و غیر قابل انفصال و انفکاک جامعه‌ی اسلامی که دارای ولایت است یعنی همه‌ی اجزای آن به یکدیگر و به آن محور و مرکز این جامعه - یعنی ولی متصل است. لازمه‌ی همین ارتباط و اتصال است که جامعه‌ی اسلامی در درون خود یکی است و متحد و مؤتلف و متصل به هم است و در بیرون نیز اجزای مساعد با خود را جذب می‌کند و اجزائی را که با آن دشمن باشند، بشدت دفع می‌کند و با آن معارضه می‌نماید. امامت، یعنی همان اوج معنای مطلوب اداره‌ی جامعه در مقابل انواع و اقسام مدیریت‌های جامعه که از ضعف‌ها و شهوات و نخوت و فزون طلبی انسانی سرچشمه می‌گیرد. اسلام شیوه و نسخه‌ی امامت را به بشریت ارائه می‌کند؛ یعنی اینکه یک انسان هم دلش از فیض هدایت الهی سرشار و لبریز باشد، هم معارف دین را بشناسد و بفهمد یعنی راه را درست تشخیص دهد، هم دارای قدرت عملکرد باشد.دهمین جلد از مجموعه ره‌نامه گردآوری گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری پیرامون امامان معصوم (علیهم السلام) است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

پیوند ولایت که یک پدیده‌ی سیاسی، یک پدیده‌ی اجتماعی و یک حادثه‌ی تعیین کننده برای زندگی است با تلاش با حرکت، با هجرت، با در کنار هم بودن و با هم کار کردن حاصل می‌شود؛ لذاست که در نظام اسلامی «ولی» از مردم جدا نیست. ولایت که معنایش پیوند و پیوستگی و با هم بودن است، یک جا هم به معنای محبت می‌آید، یک جا هم به معنای پشتیبانی می‌آید که همه ی این‌ها در واقع مصادیق به هم پیوستگی، وحدت و اتحاد است والا معنای حقیقی همان اتحاد و یگانگی و با هم بودن و برای هم بودن است. معنای ولایت این است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱) دشمن شناسی (ره‌نامه: جلد۲۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
نبوت (ره‌نامه: جلد۶) نبوت (ره‌نامه: جلد۶)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹) روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی) مجموعه ره‌نامه (چهل جلدی)
۱۵ %
سید علی حسینی خامنه ای
۲,۸۷۵,۰۰۰
۲,۴۴۳,۷۵۰ تومان
ایمان (ره‌نامه:جلد۳) ایمان (ره‌نامه:جلد۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴) امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها