رسم شهادت

رسم شهادت

4.2

اسرار شهادت در سیما و سلوک توحیدی شهید حاج قاسم سلیمانی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۹۶
وزن:
۷۸ گرم
شابک:
9786225796348

معرفی کتاب

کتاب «رسم شهادت» بیان عارفانه و عمیق استاد محمدتقی فیاض‌بخش پیرامون مساله شهادت و به طور ویژه شهادت حاج قاسم سلیمانی است. بخش ابتدایی کتاب گفتاری از استاد در تبیین اسرار شهادت و چرایی جذب قلوب مردم به سوی شهید است. در این قسمت ایشان با استناد به آیات و روایت از منظر عرفانی خود این مساله را توضیح داده‌اند. در بخش بعدی کتاب با عنوان برمدار دوستی گفتگویی با استاد فیاض بخش توسط رسانه سیمافکر پیرامون شخصیت شهید سلیمانی انجام شده است که متن این گفتگو نیز زوایای تازه‌ای از شخصیت والای این شهید و اتفاقاتی که در زمان شهادت ایشان رخ داد را روشن می‌سازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

شفاعت شهدا فقط در قیامت نیست، بلکه در دنیا هم هست؛ یعنی دعای آن‌ها باعث می‌شود توفیقات کسانی که در این مسیر هستند بیشتر شود خوب است که خدمت شما این را هم عرض کنم که باید مراقب باشیم که در زندگی شهدا را فراموش نکنیم و دائماً به آنها متوسل شویم. چه بسا آن‌ها شفعای ما نزد پروردگار و اهل بیت باشند و به واسطه آن‌ها نظر لطف و محبتی به ما هم بشود. لذا باید اولاً از لحاظ سلوکی و رفتاری خصوصاً در روابط اجتماعی مراقب باشیم که در مسیر آن‌ها باشیم و بر خلاف آنها حرکت نکنیم؛ ثانیاً خوب است که عبادت، دعا یا اذکاری را به نیابت از شهید انجام بدهیم تا باب توسلی برای ما باشد. برای مثال حاج قاسم به وحدت امت بسیار اهمیت می‌دادند و انصافاً محور وحدت بودند حتی بنده اعتقاد دارم که ایشان بعد از شهادت، محور وحدت بین المللی شدند؛ چنانکه دیدیم همه آزادی خواهان دنیا اعم از شیعیان اهل سنت و حتی غیر مسلمانان ایشان را به عنوان اسوه مبارزه در راه حق و آزادی شناختند. بنابراین یکی از مصادیق فراموش نکردن ایشان مراقبت از همین وحدت امت اسلامی است؛ یعنی چیزی نگوییم و کاری نکنیم که وحدت امت حول حق سست شود یا به هم بخورد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

این مرد پایان ندارد این مرد پایان ندارد
۱۰ %
سید علی بنی لوحی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
عمو قاسم عمو قاسم
۱۰ %
محمدعلی جابری
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
حاج قاسم حاج قاسم
۱۰ %
علی اکبر مزدآبادی
۶۶,۰۰۰
۵۹,۴۰۰ تومان
سربازنامه (منظومه‌ای برای شهید قاسم سلیمانی) سربازنامه (منظومه‌ای برای شهید قاسم سلیمانی)
۱۰ %
حاج قاسم سلام حاج قاسم سلام
۱۰ %
مجید سانکهن
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
شاید پیش از اذان صبح (زندگینامه حاج قاسم سلیمانی) شاید پیش از اذان صبح (زندگینامه حاج قاسم سلیمانی)
۱۰ %
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها