خشت نو

خشت نو

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۸۰,۰۰۰
%۱۰
۱۶۲,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۶
وزن:
۲۳۴ گرم
شابک:
9786225503182

معرفی کتاب

آموزش و پرورش در هر کشوری از مهم ترین نهادهای آن کشور است زیرا اصلاح جامعه و آینده سازی از مدرسه آغاز می‌شود.

از آغاز حرکت انقلابی ملت بزرگ ایران برای نقش‌آفرینی در عصر جدید دنیا ،همواره بخش زیادی از تلاش رهبران و راهنمایان انقلاب، به اصلاح و تحوّل در نهاد آموزش و پرورش معطوف بوده است. البته باید اذعان کرد به رغم تلاش فراوان در این زمینه هنوز این نهاد نقش آفرین با کارکرد مطلوب آن فاصله زیادی دارد.

نظر به این مهم کتاب «خشت نو» ،بیانات راقی و راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آموزش و پرورش که در واقع،مجموعه ای از سیاست های کلی ، نقشه راه و برنامه های راهبردی برای تحول این نهاد می‌باشد.

این کتاب در چهار بخش منظم گشته است که در بخش اول به جایگاه و کارکرد آموزش وپرورش در جامعه می‌پردازد. در بخش دوم بر لزوم و ضرورت تحول در آموزش وپرورش تاکید می‌کند. بخش سوم معنا و مختصات تحول در آموزش و پرورش را شرح می‌دهد و در بخش چهارم ضروریات و بایسته های تحول در آموزش و پرورش را تبیین مینماید.

این اثر ارزشمند به کوشش محمد شهریاری و توسط انتشارات انقلاب اسلامی تهیه و چاپ شده است.

در برشی از کتاب می‌خوانید :

حساس ترین و مهمترین بخش اداره ی کشور، آموزش و پرورش است. این هم نعمتی است که خدای متعال بر شما ارزانی داشته است که اشتغال معمول زندگی تان در خدمت علم و معرفت و تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان امروز که اداره کنندگان فردای کشورند باشد. خیلی جاها انسان میتواند مشغول کار شود و نانی هم به دست آورد؛ شاید نانی خیلی چرب تر از نانی که انسان در آموزش و پرورش به دست می آورد؛ اما این افتخار و قداست در همه جا نیست از این جهت آموزش و پرورش یک نقطه ی ممتاز است... وقتی شما قشر جوان را پرورش میدهید، در واقع نیروی انسانی کشور را تربیت میکنید هیچ کشوری بدون برخورداری از نیروی انسانی کارآمد عالم عاقل و متعهد قادر نیست به پیشرفت نائل شود؛ ولو منابع زیرزمینی و ثروتهای گوناگون داشته باشد. ثروت اصلی برای هر ملتی نیروی انسانی است شما این ثروت را از حالت بالقوه به بالفعل در می آورید؛ ببینید چقدر این کار حائز اهمیت است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
آقا روح الله آقا روح الله
۱۰ %
حمیدرضا باقری
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها