خدا در این قصه ها
۱
۰
نام اثر :

خدا در این قصه ها

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
نوجوان
قالب کتاب :
داستان کوتاه
وزن :
۰ گرم
تعداد صفحه :
۴۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۴۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۴۰,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «خدا در این قصه ها» مجموعه داستانی نوشته مسلم گریوانی است که توسط نشر جمال به چاپ رسیده است. در این اثر ما با حکایت های کوتاه و ساده ای روبرو هستیم که تلاش دارند در مورد حقیقت و چیستی خدا نکات مهمی را به کودکان برساند. اکثر این آثار برگرفته از روایات و وقایع تاریخی است که در زمان ائمه معصومین (علیهم السلام) رخ داده و نویسنده سعی نموده با ساده ترین کلمات مفاهیم متعالی کلام ائمه هداه را به کودکان بیاموزد.

این اثر مشتمل بر سه بخش است. در بخش ابتدایی داستان هایی می خوانیم که تلاش دارند با مثال و استدلال هایی منطقی وجود خدا و وحدانیت او را برای کودکان به اثبات برساند. در بخش دوم حکایت هایی نوشته شده که شمولیت خداوند و احاطه او بر سراسر زندگی انسان هدف قرار گرفته و در بخش سوم صفات خداوند که در زندگی انسان نمود پیدا کرده با قصه هایی ناب و شنیدنی توضیح داده شده اند. از جمله نکات خوب این اثر استفاده از تصویرگری های بسیار جذاب و خوش نقشی است که قطعا کودکان را مشتاق مطالعه می‌کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یکی از یاران امام علی از ایشان پرسید: آیا شما خدا را دیده‌اید؟ حضرت علی جواب داد با چشمی که در سر دارم، هیچ وقت او را نمی‌بینیم ولی با چشم دل حتما می‌شود خدا را دید و به او ایمان آورد. خدا را نمی‌توان با چشم دید و طول و عرض آن را اندازه گرفت و یا آن را وزن کرد؛ ولی خدا هست و مراقب همه ی ما انسان‌ها نیز می‌باشد زیرا: گاهی تصمیم‌های بزرگی می‌گیرم و در نظر دارم حتماً آن کار را انجام دهم ولی کارها طبق تصمیم من پیش نمی‌رود در اینجا می‌فهمم که اراده‌ی موجودی برتر از من وجود دارد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده