حقیقت عظیم

حقیقت عظیم

4.2

مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) درباره‌ حضرت فاطمه‌ زهرا (س)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰
%۱۰
۱۵۷,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۲۰
وزن:
۲۹۰ گرم
شابک:
9786227491661

معرفی کتاب

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای در مورد مقام حضرت زهرا (سلام الله علیها) اینگونه می فرمایند که ایشان معمای ناگشوده ذهن بشر هستند. ایشان شناخت قدر و جایگاه حضرت را مافوق فهم ما انسان های معمولی می دانند. شخصیتی که در عالم خلقت هم شان و هم کفو با حضرت علی (علیه السلام ) دانسته می شود و گرچه طول عمر بسیار کوتاهی داشتند.

کتاب «حقیقت عظیم» مجموعه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای درباره زندگی و شخصیت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) است که به کوشش موسسه حدیث لو و قلم گردآوری شده و توسط نشر انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است. این کتاب ک مشتمل بر بیانات رهبر از دهه پنجاه شمسی تا به امروز است و هر فصل تمامی سخنانی که با محوریت این بانوی جلیل القدر ایراد شده به رشته تحریر درآمده است. این کتاب را در واقع می توان تاریخی تحلیلی از این شخصیت بزرگ براساس مستندات و روایاتی دانست که یا از زبان دختر رسول الله بیان شده اند یا در مورد ایشان توسط ائمه همام روایت شده اند. با این کتاب می توان جایگاه والای زن در معارف اسلامی را شناخت و ابعاد منحصربه فرد شخصیتی این بانوی مکرم را کمی بهتر درک کنیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می خوانید:

اگر می بینید خدا خمیره‌ی او را هم خمیره‌ی متعالی قرار داده است، به این دلیل است که می‌دانست این موجود در عالم ماده و عالم ناسوت خوب از امتحان بیرون خواهد آمد؛ امْتَحَنَکِ اللَّهُ الَّذِی خَلَقَکِ قَبْلَ أَنْ یَخلُقَکِ فَوَجَدَکِ لِمَا امْتَحَنَکِ صَابِرَة قضیه این است. خدای متعال حتی اگر لطف ویژه ای درباره آن خمیره، می‌کند بخشی مربوط به این است که می‌داند او از عهده ی امتحان چگونه برخواهد آمد؛ والا بسیار کسان خمیره‌ی خوب داشتند؛ مگر همه توانستند از عهده برآیند؟

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

کشتی پهلو گرفته کشتی پهلو گرفته
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
ریحانه خدا (جلد چهارم: واژه های خیس) ریحانه خدا (جلد چهارم: واژه های خیس)
۱۰ %
۷۶,۰۰۰
۶۸,۴۰۰ تومان
من اهل بیت  را دوست دارم حضرت زهرا(س) من اهل بیت  را دوست دارم حضرت زهرا(س)
۱۰ %
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
زن (فاطمه فاطمه است)  علی شریعتی زن (فاطمه فاطمه است)  علی شریعتی
۱۰ %
۱۳۸,۰۰۰
۱۲۴,۲۰۰ تومان
دختر پیامبر (ص) دختر پیامبر (ص)
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
ریحانه خدا (جلد سوم: فاطمه ای که تو یادمان دادی) ریحانه خدا (جلد سوم: فاطمه ای که تو یادمان دادی)
۱۰ %
۷۷,۰۰۰
۶۹,۳۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها