حاج فلسطین

حاج فلسطین

4.2

مرور خاطره محور و تحلیلی زندگی شخصی، اعتقادی و نظامی شهید حاج عماد مغنیه از کودکی تا شهادت

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۴۵,۰۰۰
%۱۰
۱۳۰,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۳۶
وزن:
۳۱۰ گرم
شابک:
9786007874998

معرفی کتاب

کتاب «حاج فلسطین» نوشته الهه آخرتی مروری بر زندگی و مجاهدات شهید حاج عماد مغنیه از بزرگترین فرماندهان مقاومت است که هیمنه اسرائیل را شکست و اولین شکست بزرگ و استراتژیک را بر پیکره صهیونیسم وارد ساخت. او زاده خانواده‌ای شیعه از جنوب لبنان بود که از همان دوران کودکی اشغالگری اسرائیل را با پوست و گوشت لمس کرد. به همین دلیل از ابتدای سال‌های نوجوانی به همراه برادرانش به گروه جهادی پیوست و در این مسیر دو برادرش نیز به شهادت رسیدند. انقلاب اسلامی ایران تحولی عظیم در منطقه رقم زد و چشمان بسیاری از مسلمانان به سوی این واقعه مهم خیره شد. به شکل ویژه شیعیان جنوب لبنان که سابقه همکاری با امام موسی صدر و دکتر چمران را داشتند مجذوب انقلاب ایران شدند و در ادامه ارتباط برادرانه و عمیقی میان مجاهدان لبنانی و نیروهای انقلابی ایران شکل گرفت. در پی این همکاری عماد مغنیه به همراه گروهی دیگر تحت آموزش‌های عقیدتی و نظامی ایران قرار گرفتند و خود به فرماندهانی ورزیده بدل گشتند که در دهه 80 و 90 میلادی ضربات مکرری به اسرائیل زدند و در لیست سیاه ترور قرار گرفتند. اما اوج شاهکار حاج عماد اسارت دو نیروی اسرائیلی و در پی آن شکست اسرائیل در جنگ 33 روزه بود. حاج قاسم از این فرمانده دلاور به مثابه مالک اشتر زمانه یاد می‌کرد. سرانجام این نابغه مجاهد در سال 2008 پس از جلسه‌ای با فرماندهان مقاومت طی یک عملیات از پیش برنامه‌ریزی شده به شهادت رسید. در این کتاب با ابعاد شخصی، اجتماعی و نظامی زندگی ایشان آشنا می‌شویم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

رژیم صهیونیستی یک ماه تمام تلاش کرده بود تا با حملات هوایی خود دو هدف را تأمین کند؛ اول، از بین بردن اماکنی که آن را مراکز اصلی ذخیره سازی سلاح و موشک‌های مقاومت تلقی می‌کرد. دوم ایجاد شکاف در میان مردم و مقاومت شکست در دستیابی به هر کدام از این اهداف آنچنان آشکار بود که صهیونیست‌ها را به ورطه استیصال کشانده بود. تداوم حملات موشکی حزب الله ثابت می‌کرد نه تنها اسرائیل در مختل سازی توان دفاعی حزب الله ناکام مانده است که حتی توان ایجاد کوچکترین خدشه بر آن را هم نداشته است. از این رو رژیم صهیونیستی در حالی خود را در جنگی بی‌پایان و بی‌حاصل گرفتار می‌دید که از یک سو محبوبیت مقاومت روز به روز افزایش پیدا می‌کرد و از سوی دیگر خود به شدت زیر فشار ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار داشت. مردم لبنان با هر مذهب و از هر طایفه‌ای مقاومت را به خاطر دفاع عزتمندانه در مقابل صهیونیست‌ها تحسین می‌کردند و ساکنان سرزمین های اشغالی با نگرانی آمار تلفات خود را بررسی و از ارتش و رژیم جعلی شان تقاضا می‌کردند تا هر چه سریع تر فرزندانشان را از مهلکه نجات دهد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

بیست سال و سه روز  شهید سید مصطفی موسوی بیست سال و سه روز  شهید سید مصطفی موسوی
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
تو جای همه آرزوهایم تو جای همه آرزوهایم
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
دلتنگ نباش دلتنگ نباش
۱۰ %
زینب مولایی
۷۳,۰۰۰
۶۵,۷۰۰ تومان
رویای بیداری رویای بیداری
۱۰ %
نسرین پرک
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
برادر قاسم برادر قاسم
۱۰ %
ابوذر مهروان فر
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
مجید بربری مجید بربری
۱۰ %
کبری خدابخش دهقی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها