جهان بینی توحیدی
۳
۰
نام اثر :

جهان بینی توحیدی

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۱۲۵ گرم
تعداد صفحه :
۱۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۳۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۳۵,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«جهان بینی توحیدی» است و همانطور که حدس می‌زنید قرار است جهان آفریده خدا را تنها با اعتقاد به الوهیت و ربوبیت او ببینیم.

در این اثر ابتدا با معرفی انواع جهان‌بینی به تفاوت‌های آنها و رابطه مستقیم نوع نگاه ما و تصمیماتمان پی‌میبریم و سپس با شناخت نگاه صحیح، دنیا را به گونه‌ای متفاوت از همیشه درک می‌کنیم.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((اجتماعی بودن انسان با اجتماعی بودن زنبور عسل یا موریانه فرق دارد. بر زندگی آنها قوانین جبری حکمفرماست؛ زندگی آنها میدان مسابقه نیست؛ امکان بالارفتن و پایین رفتن وجود ندارد. انسان در همان حال که اجتماعی است، از نوعی حرّیت و آزادی برخوردار است.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده