جهان بینی الهی و جهان بینی مادی

جهان بینی الهی و جهان بینی مادی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۵,۰۰۰
%۱۰
۳۱,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
طلاب
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۸۰
وزن:
۶۶ گرم
شابک:
9786007747049

معرفی کتاب

تفاوت جهان بینی الهی و جهان بینی مادی در کجاست؟ الهی چه می‌گوید و مادی چه می‌اندیشد؟ بحث الهی و مادی بر سر چه موضوع است؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است بحث بر سر وجود و واقعیت است. مادی واقعیت را در ماده در آنچه جسم و جسمانی است در آنچه به نحوی دارای طول یا طول و عرض یا طول و عرض و عمق است، در آنچه قابل اشاره حسی است، در آنچه محسـ محسوس است، در آنچه زمانی و مکانی است در آنچه متغیر است در آنچه فانی شونده است و در آنچه محدود و نسبی است محصور میداند و به واقعیتی ماورای این واقعیت‌ها قائل نیست اما الهی واقعیت را در انحصار این امور نمی‌داند به واقعیت غیر مادی و نامحسوس و مجرد از زمان و مکان و به واقعیت ثابت و جاودانه و مطلق نیز ایمان دارد.

کتاب «جهان بینی الهی و جهان بینی مادی» در واقع مقاله‌ای از شهید مطهری است که در کتابی به نام دیدگاه توحیدی به همراه مقالات چند نویسنده دیگر منتشر گردیده است و اکنون به دلیل محتوای غنی و مطلب کامل آن به شکل مستقل در اختیار علاقه مندان این عالم شهید قرار گرفته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

نارسایی دیگر شناخت علمی این است که از نظر ارائه واقعیت - در همان حدودی که ارائه مینماید - وضع متزلزل و ناپایداری دارد. چهره جهان از دیدگاه علمی روز به روز تغییر می‌کند زیرا علم بر بررسی‌ها و فرضیه‌ها و آزمون‌ها مبتنی است نه بر بدیهیات اولیه عقلیه و اصول ثابت لا یتغیّر قوانین متکی به فرضیه و آزمون ارزش موقت دارد و دائماً در معرض نسخ شدن است. و چون جهان بینی علمی متزلزل و بی‌ثبات است نمی‌تواند پایگاه و تکیه گاه ایدئولوژی واقع شود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
آینه تمام نما آیت الله حائری شیرازی آینه تمام نما آیت الله حائری شیرازی
۱۰ %
محی‌الدین حائری شیرازی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
توجیه المسائل کربلا توجیه المسائل کربلا
۲۵ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۷۱,۲۵۰ تومان
برای مهمانی خدا آماده شویم برای مهمانی خدا آماده شویم
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
قدم کلیک هایتان بر چشم قدم کلیک هایتان بر چشم
۱۰ %
۵,۰۰۰
۴,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها