جهان بینی الهی و جهان بینی مادی
۱
۰
نام اثر :

جهان بینی الهی و جهان بینی مادی

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
طلاب
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۶۶ گرم
تعداد صفحه :
۸۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۲۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۲۶,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

تفاوت جهان بینی الهی و جهان بینی مادی در کجاست؟ الهی چه می‌گوید و مادی چه می‌اندیشد؟ بحث الهی و مادی بر سر چه موضوع است؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است بحث بر سر وجود و واقعیت است. مادی واقعیت را در ماده در آنچه جسم و جسمانی است در آنچه به نحوی دارای طول یا طول و عرض یا طول و عرض و عمق است، در آنچه قابل اشاره حسی است، در آنچه محسـ محسوس است، در آنچه زمانی و مکانی است در آنچه متغیر است در آنچه فانی شونده است و در آنچه محدود و نسبی است محصور میداند و به واقعیتی ماورای این واقعیت‌ها قائل نیست اما الهی واقعیت را در انحصار این امور نمی‌داند به واقعیت غیر مادی و نامحسوس و مجرد از زمان و مکان و به واقعیت ثابت و جاودانه و مطلق نیز ایمان دارد.

کتاب «جهان بینی الهی و جهان بینی مادی» در واقع مقاله‌ای از شهید مطهری است که در کتابی به نام دیدگاه توحیدی به همراه مقالات چند نویسنده دیگر منتشر گردیده است و اکنون به دلیل محتوای غنی و مطلب کامل آن به شکل مستقل در اختیار علاقه مندان این عالم شهید قرار گرفته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

نارسایی دیگر شناخت علمی این است که از نظر ارائه واقعیت - در همان حدودی که ارائه مینماید - وضع متزلزل و ناپایداری دارد. چهره جهان از دیدگاه علمی روز به روز تغییر می‌کند زیرا علم بر بررسی‌ها و فرضیه‌ها و آزمون‌ها مبتنی است نه بر بدیهیات اولیه عقلیه و اصول ثابت لا یتغیّر قوانین متکی به فرضیه و آزمون ارزش موقت دارد و دائماً در معرض نسخ شدن است. و چون جهان بینی علمی متزلزل و بی‌ثبات است نمی‌تواند پایگاه و تکیه گاه ایدئولوژی واقع شود.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده