جمعه دوم آوریل
۰
۰
نام اثر :

جمعه دوم آوریل

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
زندگینامه
وزن :
۲۰۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۰۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۷۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۶۷,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

محمدحسن ابراهیمی طلبه جوانی بود که برای تبلیغ دین مبین اسلام به کشور گویان رفت. جوان بوشهری که به چهار زبان خارجی مسلط بود و کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه مفید داشت. خانواده او جزو ایرانی‌های مقیم عراق بودند که در زمان صدام از این کشور اخراج شدند و به ایران بازگشتند.

کتاب «جمعه دوم آوریل» زندگینامه و گزارشی از مجاهدت‌های این شهید غریب است. خاطرات این کتاب از زبان همسر ایشان روایت شده است. گویان کشور کوچکی در آمریکای جنوبی است که بسیاری از مردم آن در فقر فرهنگی و اقتصادی به سر می‌برند. شهید ابراهیمی همانطور که در جای جای کتاب اشاره می‌کند هدف خود را اجتهاد در دین و رساندن کلام حق به مردم مظلوم سراسر جهان بیان می‌کند. گرچه دشمنان و معاندین او را با سخت‌ترین شکنجه‌ها به شهادت رساندند اما او توانست سنگ بنای راهی را بگذارد که قطعا حالا با حضور صدها طلبه دیگر قطع شدنی نخواهد بود. این شهید عزیز با ایجاد یک کالج اسلامی در یک کشور مستضعف فطرت پاک بسیاری از مردم را بیدار کرد و دل‌های آن‌ها را به نور اسلام آشنا گردانید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

تبلیغ را مثل یک شغل نمی‌دانست برایش تکلیفی بود که به هیچ وجه منحصر به زبان نبود. اعمال و رفتارش به عنوان یک مسلمان همه را مجذوب خودش می‌کرد. در تاکسی ،خیابان نشست و برخاست‌ها و همه جا نه تنها اسلام که انسانیت را تبلیغ می‌کرد. در حالی که مدیر کالج بود و می‌توانست به همان کار بسنده کند اما با جان و دل برای اهل بیت کار می‌کرد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده