جاودانه تاریخ
۲
۰
نام اثر :

جاودانه تاریخ

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۴۱۲ گرم
تعداد صفحه :
۳۶۱ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۶۵,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۵۸,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

مقام معظم رهبری انقلاب از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز سخنرانی‌هایی درباره شخصیت والا مقام امیرالمومنین داشته‌اند که برخواسته از قلب تاریخ و راهنمای آینده امت‌های اسلامی است.

اینک کتاب «جاودانه تاریخ» از انتشارات انقلاب اسلامی به کتاب‌رسان آمده‌است تا شیوه زندگی ما در فردی و اجتماعی را با سیره مولای متقیان تطابق دهد و موجب رشد افراد و جوامع ما در هزاران سال پس از شهادت آن نور هدایت گردد.

به همین جهت در فصل اوّل و دوّم به نامتناهی بودن آن وجود مبارک اشاره می‌شود و سپس در فصول سوّم،چهارم و پنجم احادیثی نقل می‌شود که پیامبر اکرم(ص) و دیگر ائمه در رسای ایشان گفتند؛ فصول ششم و هفتم معرفی کننده ایشان به عنوان شخصیتی جامع و متوازن است که پس از آن در فصول هشتم تا بیست‌وسوّم به شرح هر یک از آن ویژگی‌های منحصربه‌فرد می‌پردازد.

و اما در پایان سه فصل ویژه وجود دارد که یکی با عنوان «امیرالمؤمنین علیه‌السلام؛ قدرتمندی مظلوم» روایتگر تکه‌هایی اندوه بار از تاریخ است و دیگر فصل نیز، به رابطه‌ی عاشقانه‌ی ما شیعیان و محبّان حضرت با امیرالمؤمنین(ع) اشاره می‌کند و بر اسای تمامی مطالب بیان شده مخاطب را به سوی فصل آخر با موضوع نیاز شدید ما به الگوگیری از ایشان می‌رویم.

مثلا در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((جوانی پرشور و پر حماسه ی او، الگوی جوانان است. حکومت سراسر عدل و انصاف او، الگوی دولتمردان است. زندگی ساپا مجاهدت و ساپا مسئولیت او، الگوی همه ی مومنان استو آزادگی او، الگوی همه آزادگان جهان است و سخنان حکمت آمیز و درس های ماندگار او، عالمان و دانشمندان و روشنفکران است.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده