جامعه و تاریخ
۱
۰
نام اثر :

جامعه و تاریخ

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
طلاب
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۹۵ گرم
تعداد صفحه :
۲۴۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۷۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۷۱,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

مجموعه مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی سلسله گفتارهایی است که در هر جلد موضوعی از اصول عقاید به شکل مفصل شرح و تبیین گردیده است و کتاب « جامعه و تاریخ» پنجمین جلد از این مجموعه است و متاسفانه پیش از انتشار ششمین جلد اثر ایشان به دست کوردلان منافق به شهادت رسیدند. مجلدات کتاب مقدمه‌ای بر جهان بینی اسلامی عبارتند از انسان و ایمان، جهان بینی توحیدی وحی و نبوت انسان در قرآن، جامعه و تاریخ.

این مجموعه برای همه اقشار به ویژه دانشجویان و طلاب علوم دینی مفید و حاوی نکات بدیع و جالب توجه است نثر روان و شیوای آن نیز به جاذبه این کتاب افزوده است همچنان که استحکام و اتقان مطالب کتاب که توسط یک اسلام شناس مسلّم به رشته تحریر در آمده است از امتیازات این کتاب است. به دلیل داغ بودن جبهه مارکسیست در آن سال‌ها بحث اصالت فرد و جامعه در آن زمان یکی از مهم ترین مباحث آن سال‌ها است. موضوع فلسفه تاریخ نیز از جمله مباحثی است که استاد مطهری اشراف علمی بسیار خوبی در آن رشته داشتند و توانستند مباحث جذاب و تازه‌ای در این حوزه مطرح نمایند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

بنا بر ماتریالیسم تاریخی هر فکر هر اندیشه هر نظریه فلسفی و یا علمی هر سیستم اخلاقی به حکم اینکه تجلی شرایط مادی و اقتصادی خاصی است و وابسته به شرایط عینی خاص خویش است نمی‌تواند اعتبار و ارزش مطلق داشته باشد بلکه تعلق دارد به زمان خاص خودش و با گذشت آن زمان و تغییر شرایط مادی و اقتصادی که قهری و جبری و اجتناب ناپذیر است آن ،فکر آن اندیشه، آن نظریه فلسفی و یا علمی و آن سیستم اخلاقی نیز صحت و اعتبار خود را از دست می‌دهد و ناچار فکر و اندیشه و نظریهٔ دیگر باید جایگزین آن گردد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده