تور تورنتو

تور تورنتو

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۸۵,۰۰۰
%۱۰
۷۶,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
زندگینامه داستانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۴۱
وزن:
۲۵۰ گرم

معرفی کتاب

کتاب «تور تورنتو» یک اثر متفاوت در حوزه ادبیات شفاهی است. محمدعلی جعفری که چندین کتاب در مورد مدافعان حرم، مدافعان وطن و مدافعان سلامت نوشته این بار به سراغ سوژه متفاوتی رفته است. در دی ماه 1398 چندین حادثه ناگوار روزگار را بر مردم ایران تلخ و سیاه نمود. از جمله این وقایع می‌توان به حادثه هواپیمای اوکراینی اشاره کرد که بر اثر اشتباه نیروهای خودی یک فروند هواپیمای مسافربری با شلیک موشک سقوط کرد. از جمله شهدای این سانحه شهید امیرحسین قربانی دانشجوی دانشگاه مانیتوبا کانادا بود. او اهل یزد و در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده بود. پدر او از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از آزادگان ایرانی است. پس از این حادثه تلخ بسیاری از بازماندگان این شهدا از حاکمیت و کشور دل چرکین گشتند. اما این خانواده با وجود از دست دادن جگرگوشه خود از باورها و اعتقاد خود به انقلاب اسلامی دست نکشیدند و بر این مصیبت صبر نمودند. این کتاب به روایت پدر شهید نقل شده و در ضمن مرور آخرین روزهای زندگی این شهید، وقایع دوران اسارت پدر و کودکی امیرحسین نیز بیان گشته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

هر چند که اوایل خیلی او را نمی‌شناختم منتها برخی از حقایق مهم را درباره امیر می‌دانستم اینکه او یک دانشجوی بین المللی بود به من فهماند که در تحصیل جدی است. من می‌دانستم که امیر اهداف بزرگی داشت؛ اهدافی که از طریق مطالعه بین المللی به بهترین وجه حاصل می‌شود. من همچنین می‌دانستم که او حاضر بود فداکاری کند برای رسیدن به اهدافش زیرا لازمه ماندن در کانادا این بود که خانواده‌اش دوستانش فرهنگ و افرادی را که پشتش بودند ترک کند. تمایل او برای انطباق با فرهنگ جدید با یک آب و هوای سخت و با یک محیط آموزشی کاملاً متفاوت نشانه ماجراجویی او بود اینکه او تحصیل می‌کرد به زبانی که کاملاً با زبان مادری‌اش فرق می‌کرد شجاعت و قاطعیت او را آشکار کرد علاقه و ثبت نام وی در کلاس زیست شناسی من تأیید کرد که من و امیر قدردانی متقابل از جهان طبیعی داریم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مسافر کربلا مسافر کربلا
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
گلستان یازدهم گلستان یازدهم
۱۰ %
بهناز ضرابی زاده
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
با دست های خالی با دست های خالی
۱۰ %
مهدی بختیاری
۳۹,۰۰۰
۳۵,۱۰۰ تومان
پایی که جاماند پایی که جاماند
۱۰ %
سید ناصر حسینی پور
۳۴۵,۰۰۰
۳۱۰,۵۰۰ تومان
قصه دلبری قصه دلبری
۱۰ %
محمد علی جعفری
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
ملا صالح ملا صالح
۱۰ %
رضیه غبیشی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها