تمدن اسلامی

تمدن اسلامی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۳۰,۰۰۰
%۱۰
۱۱۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۶۸
وزن:
۲۷۲ گرم
شابک:
9786004415316

معرفی کتاب

کتاب «تمدن اسلامی» نگاهی اجمالی به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون این موضوع است که توسط محمدحسین علیجان زاده گردآوری و تبویب شده است. نگاه به تاریخ صدر اسلام و بررسی سیره عملی پیامبر و ائمه اطهار بیانگر این قضیه است که دین مبین اسلام یک برنامه کامل و جامع برای تمام ابعاد زندگی انسان است و انسان با محور قرار دادن آن می‌تواند تمامی ساحت‌های اجتماعی و فردی خود را به گونه‌ای تنظیم کند که او را به سوی خالق هستی هدایت نماید. اما اجرای بسیاری از برنامه‌های اسلام مستلزم این قضیه است که حاکمیت یک جامعه و رهبران هر ملتی نیز مطیع امر اسلام باشند و در شئون کشورداری نیز همتشان در راستای تحقق آرمان‌های دینی بگذارند. از آنجا که جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت چهارده قرن دوباره نویدبخش ظهور طلیعه‌ای تازه از حکومت داری اسلام در جهان است، رهبر انقلاب به عنوان طراح و برنامه ریز این حرکت عظیم مختصات ساخت یک تمدن اسلامی برای تحقق در مراحل بعدی تبیین می‌نمایند. ایشان با الگوگیری از شیوه حکمرانی پیامبر و امیرالمومنین (علیه السلام) نشان می‌دهند امکان ساخت جامعه‌ای مطابق احکام و ایدئولوژی اسلام وجود دارد و می‌توان این کار را به یک تمدن عظیم بسط داد. تمدنی که در آن هر ملت با حفظ فرهنگ، سنت و جغرافیای مشخص خود بر محور باور توحیدی و الهی تلاش و گام برمی‌دارند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ما چه کار کنیم که از این دانشگاه با این سوابق با این تاریخ با این زمینه‌های تاریخی با این میراث، با این تجربه خوب و آزمون خوبی که دانشگاه در دوران انقلاب داد و با مشکلاتی که در دانشگاه به وجود آمد همه این‌ها را در کنار هم قرار بدهیم بتوانیم برای ایجاد تمدن نوین اسلامی بهره ببریم؟ چون هدف این است. دیگر هدف ایجاد یک حاکمیت اسلامی است که بتواند جامعه را به جامعه مورد نظر و آرمانی اسلام تبدیل بکند ما دنبال این هستیم. دیگر ما می‌خواهیم کشور خودمان در درجه اول حالا بحث کشورهای دیگر و مسائل بین المللی و جهانی را نمی‌کنیم یک کشوری بشود که به آن خطوط آرمانی اسلام برسد که این خطوط آرمانی یک چیز مطلوب و شیرینی برای هر انسان متفکری است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

تولد در توکیو تولد در توکیو
۱۰ %
حامد علی بیگی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
دین در جهان امروز دین در جهان امروز
۱۰ %
امام موسی صدر
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
باغ طوطی: رمان زندگی میثم تمار باغ طوطی: رمان زندگی میثم تمار
۱۰ %
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
منهای فقر- استاد حکیمی منهای فقر- استاد حکیمی
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
تولد در لس آنجلس تولد در لس آنجلس
۱۰ %
بهزاد دانشگر
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
انسان 250 ساله (حلقه دوم) انسان 250 ساله (حلقه دوم)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها