به کیمیای ایمان
۰
۰
نام اثر :

به کیمیای ایمان

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
یادداشت
وزن :
۲۲۰ گرم
تعداد صفحه :
۱۸۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۴۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۴۴,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

امام موسی صدر یکی از برجسته‌ترین رهبران و مصلحان شیعی است که در قرن اخیر زمینه ساز تحولات مهمی در منطقه لبنان شده است. ایشان با تلاش شبانه روزی و اجرای سنن الهی توانست بسیاری از اختلافات و کدورت‌های ریشه‌دار در میان اقوام و مذاهب مختلف حاضر در لبنان را برطرف سازد و شیعیان مستضعف آن منطقه را از لحاظ اعتقادی و مادی غنی سازد.

موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تلاش است با ترجمه و تدوین سخنرانی‌ها و مکتوبات این دانشمند فرزانه تلاش دارند تا جهان فکری این متفکر اسلامی را به دوستداران و حق طلبان فارسی زبان عرضه بدارند. کتاب «به کیمیای ایمان» مجموعه بیانات ایشان با محوریت حدیث نبوی «قولوا لااله الا الله تفلحوا» است که ایشان تلاش داشته از منظرهای مختلفی به مفهوم ایمان نگاه داشته است و این گزاره را در ارتباط با فرد، جامعه و اقتصاد توضیح داده است. نگاه توحیدی امام موسی صدر به شکل ویژه‌ای باعث تالیف قلوب مومنین و جلب نظر پیروان دیگر ادیان به معارف اسلامی می‌شود. ایشان دعوت به حق و حقیقت را با بیان معارف مبنایی دین آغاز می‌گرداند و نشان می‌دهد چگونه باور به وحدانیت باعث ساخت فرد و جامعه می‌شود.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اگر انسان در جامعه‌ای زندگی کند که ثروت خدا شمرده شود، دیگر رغبت و آرمانی غیر از ثروت نمی‌یابد و ثروت به عاملی تبدیل می‌شود که نیروهای گوناگون و عظیم انسان را به خود جذب می‌کند. بدین ترتیب انسان با تمام وجود و با همه عواطف خود به مال اندوزی روی می‌آورد چون دنیا و آخرت خود را در آن می‌یابد؛ آسایش عقلی و روانی و جسمی خود را در آن می‌یابد عزت و آبرو و افتخار تاریخی خود را در آن می‌یابد آمرزش گناهان و توجیه خطاها و فرومایگی‌هایش را در آن می‌یابد در این حالت یعنی رغبت سرکش به مال اندوزی دیگر هیچ چیز نمی‌تواند مانع این جهت گیری افراطی باشد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده