بدون توقف

بدون توقف

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۷۰,۰۰۰
%۱۰
۱۵۳,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۶
وزن:
۲۲۶ گرم
شابک:
9786228127316

معرفی کتاب

کتاب «بدون توقف» مجموعه صحبت‌ها و نظریات دکتر علی غلامی با محوریت مساله حجاب است. در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که این موضوع به یک چالش جدی برای حاکمیت و ملت تبدیل شده است و ابعاد پیچیده آن سبب شده تا به سادگی حل نشود. سیر تغییر پوشش در کشور حاصل چندین دهه تضارب آرائی است که هرکدام از این دستور شرعی و قانونی تفسیر خود را ارائه نموده‌اند و با اجرای سیاست‌های فرهنگی غلط نتوانسته‌اند حقیقت ماجرا را به نسل جوان انتقال دهند. دشمن نیز که این ماجرا را نقطه ضعفی در گفتمان حاکمیت یافته با تاکید و تهییج آن تلاش دارد تا بهره سیاسی و اجتماعی خود را از آن ببرد و مقاصد شومش را محقق سازد. نقطه اوج این اختلاف نظرها و بدسلیقگی‌ها حوادث پاییز 1402 بود که با شعار «زن، زندگی،آزادی» به راه افتاد و این شکاف فرهنگی را عمیق‌تر و جدی‌تر ساخت. در پی آن استاد غلامی در ضمن برنامه بدون توقف گفتگویی چالشی با نسل جوان برقرار کرد و در طی آن پاسخگوی تمامی سوالات بی‌پرده آنان بود. او که از دانش دینی و حقوقی بسیار قوی‌ای برخوردار است تلاش نمود مستند به ادله منطقی و قانونی چرایی قانون حجاب در شریعت و کشور را تشریح نماید.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ما دولتی داریم که از یک طرف نیروی انتظامی دارد و گشت امنیت اخلاقی ایجاد می‌کند از طرف دیگر وزارت فرهنگ و ارشادی دارد که بی‌توجه است و می‌گوید در تئاتر هرچه شد شد. مگر چنین چیزی می‌شود؟ مگر قانون کشور دو نوع است؟ مثلاً وارد این سالن می‌شوی میگویند اینجا قانون لیتوانی حاکم است! مثلاً یک مورد جالب این بود که مقابل در ورودی محل برگزاری یک جشنواره با مردم عادی که پوشش خاصی داشتند، برخورد میشد ولی برای فرد دیگری که معروف بود و همان پوشش را داشت، سایرین کف و سوت می‌زدند. مردم عادی می‌بینند که به خاطر نوع پوشش با آنها برخورد می‌کنند و با آن فرد مشهور کاری ندارند. این دوگانگی است. این همان چیزی می‌شود که امام می‌فرمایند: ای علما طوری با مردم صحبت نکنید که فکر کنند یک سری احکام در قرآن هست که برای مردم است و یک سری احکام پشت قرآن هست که برای خودتان است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دختران آفتاب دختران آفتاب
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۳۲۵,۰۰۰
۲۹۲,۵۰۰ تومان
ترگل ترگل
۱۰ %
عماد داوری دولت‌آبادی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
مسئله حجاب مسئله حجاب
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۸۹,۰۰۰
۸۰,۱۰۰ تومان
بی پرده با حجاب بی پرده با حجاب
۱۰ %
نعیمه اسلاملو - آزاده اکبری
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
قدرت و شکوه زن قدرت و شکوه زن
۱۰ %
علیرضا پناهیان
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
ستاره ها چیدنی نیستند ستاره ها چیدنی نیستند
۱۵ %
محمدعلی حبیب اللهیان
۱۳۵,۰۰۰
۱۱۴,۷۵۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها