انسان آسمان

انسان آسمان

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۳۰,۰۰۰
%۱۰
۱۱۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۴۰
وزن:
۲۳۲ گرم
شابک:
9786005676365

معرفی کتاب

امام موسی صدر اندیشمند و راهبری است که سالیان متمادی در جنوب لبنان به رشد فرهنگی، اعتقادی و اقتصادی مردم منطقه پرداخت و زمینه ساز قدرت گرفتن جنبش های شیعی در این کشور شد. ایشان جلسات گفتگو و سخنرانی مدون و سلسله‌واری در آن سال‌ها مطرح کردند که اکنون این بیانات به شکل مکتوب درآمده‌اند و به نسل امروز این اجازه را می‌دهد تا با ذهن ناب و فکر غنی این انسان فرهیخته و اندیشمند آشنا گردند.

کتاب «انسان آسمان» سلسله گفتگوها و مکتوبات امام موسی صدر با محوریت امیرالمومنین (ع) است. در این کتاب ایشان به ساحت‌های مختلف زندگی مولا نظر داشته‌اند و تحلیل‌هایی دقیق از بیانات و فعالیت‌های ایشان به مخاطب خود عرضه می‌کنند. مباحث مطرح شده در این کتاب را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. در بخش ابتدایی مجموعه صحبت های ایشان که در سالروز ولادت حضرت امیر ایراده شده گردآوری شده اند. در بخش دوم سخنان امام موسی که در زمان عید غدیر و در ارتباط با ولایت علوی مطرح شده‌اند به نگارش درآمده و بخش سوم مطالبی است که با محوریت شهادت حضرت امیر بیان شده‌اند. این اثر با یک نوشته مختصر به قلم امام موسی صدر آغاز می‌شود که به عنوان علی در چند سطر نوشته شده که تاریخی اجمالی بر زندگی امام اول شیعیان است. این متن و بسیاری از سخنرانی‌ها از جمله مطالبی هستند که برای اولین برای مخاطب فارسی زبان منتشر می‌شوند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

علی در صورتی امام ماست که از او پیروی کنیم وگرنه تفاوتی میان ما و دیگران نیست بنابراین باید بدانیم خط مشی علی چگونه بوده است رفتار او چگونه بوده؛ چگونه صحبت می‌کرده عملکرد او چگونه است. اگر مانند علی عمل کنیم و مانند او رفتار کنیم و مانند او سخن بگوییم از پیروان او خواهیم بود و در غیر این صورت سخن ما درباره پیروی از امام ادعایی بیش نیست علی در این روزهای سخت چگونه بود؟ علی مردی جدی و اهل کار بود و در راه حقیقت از سرزنش احدی بیم نداشت. به همین سبب نیز کشته شد زندگی و ولادت علی به همین سبب بود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

حکمت های نهج البلاغه - چرم حکمت های نهج البلاغه - چرم
۱۸,۰۰۰
۱۸,۰۰۰ تومان
نهج البلاغه نهج البلاغه
۱۰ %
علی شیروانی
۱۷۰,۰۰۰
۱۵۳,۰۰۰ تومان
نهج البلاغه کامل- رقعی گالینگور (دشتی) نهج البلاغه کامل- رقعی گالینگور (دشتی)
۶۳,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
فاطمه علی است فاطمه علی است
۱۰ %
علی قهرمانی
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
زیباترین جشن  زیباترین عید زیباترین جشن  زیباترین عید
۱۰ %
سید محمد مهاجرانی
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها