انسان آسمان

انسان آسمان

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۴۰
وزن:
۲۳۲ گرم
شابک:
9786005676365

معرفی کتاب

امام موسی صدر اندیشمند و راهبری است که سالیان متمادی در جنوب لبنان به رشد فرهنگی، اعتقادی و اقتصادی مردم منطقه پرداخت و زمینه ساز قدرت گرفتن جنبش های شیعی در این کشور شد. ایشان جلسات گفتگو و سخنرانی مدون و سلسله‌واری در آن سال‌ها مطرح کردند که اکنون این بیانات به شکل مکتوب درآمده‌اند و به نسل امروز این اجازه را می‌دهد تا با ذهن ناب و فکر غنی این انسان فرهیخته و اندیشمند آشنا گردند.

کتاب «انسان آسمان» سلسله گفتگوها و مکتوبات امام موسی صدر با محوریت امیرالمومنین (ع) است. در این کتاب ایشان به ساحت‌های مختلف زندگی مولا نظر داشته‌اند و تحلیل‌هایی دقیق از بیانات و فعالیت‌های ایشان به مخاطب خود عرضه می‌کنند. مباحث مطرح شده در این کتاب را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. در بخش ابتدایی مجموعه صحبت های ایشان که در سالروز ولادت حضرت امیر ایراده شده گردآوری شده اند. در بخش دوم سخنان امام موسی که در زمان عید غدیر و در ارتباط با ولایت علوی مطرح شده‌اند به نگارش درآمده و بخش سوم مطالبی است که با محوریت شهادت حضرت امیر بیان شده‌اند. این اثر با یک نوشته مختصر به قلم امام موسی صدر آغاز می‌شود که به عنوان علی در چند سطر نوشته شده که تاریخی اجمالی بر زندگی امام اول شیعیان است. این متن و بسیاری از سخنرانی‌ها از جمله مطالبی هستند که برای اولین برای مخاطب فارسی زبان منتشر می‌شوند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

علی در صورتی امام ماست که از او پیروی کنیم وگرنه تفاوتی میان ما و دیگران نیست بنابراین باید بدانیم خط مشی علی چگونه بوده است رفتار او چگونه بوده؛ چگونه صحبت می‌کرده عملکرد او چگونه است. اگر مانند علی عمل کنیم و مانند او رفتار کنیم و مانند او سخن بگوییم از پیروان او خواهیم بود و در غیر این صورت سخن ما درباره پیروی از امام ادعایی بیش نیست علی در این روزهای سخت چگونه بود؟ علی مردی جدی و اهل کار بود و در راه حقیقت از سرزنش احدی بیم نداشت. به همین سبب نیز کشته شد زندگی و ولادت علی به همین سبب بود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

علی از زبان علی علی از زبان علی
۱۰ %
محمد محمدیان
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
نهج البلاغه کامل- پالتویی چرم (دشتی) نهج البلاغه کامل- پالتویی چرم (دشتی)
۹۶,۰۰۰
۹۶,۰۰۰ تومان
غدیر صفایی حائری غدیر صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
ناقوس ها به صدا درمی آیند ناقوس ها به صدا درمی آیند
۱۰ %
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
کتاب مخفی کتاب مخفی
۱۰ %
مجید پورولی کلشتری
۵۴,۰۰۰
۴۸,۶۰۰ تومان
پدر پدر
۱۰ %
نرجس شکوریان فرد
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها