اردوگاه عنبر

اردوگاه عنبر

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۷۵,۰۰۰
%۱۰
۶۷,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۸۸
وزن:
۱۱۰ گرم
شابک:
9786001755859

معرفی کتاب

کتاب «اردوگاه عنبر» نوشته حسین فرهنگ اصلاحی روایت دو آزاده ایران از ایام اسارت در چنگال رژیم بعث است. مهدی گلابی در این کتاب از حال و هوای اردوگاه با خبر شنیدن قبول قطعنامه و پس از آن رحلت امام خمینی می گوید. همچنین زمانی که تایید می شود اسرای ایرانی در آخرین روزهای اسارت قرار است به زیارت کربلا بروند. این ماجرا کلی شور و حال در اردوگاه ایجاد می‌کنند و حقایق تازه‌ای از عراق زیر سلطه صدام به آن‌ها نشان می‌دهد. بخش دوم خاطرات غلامحسین کهن یکی دیگر از آزادگان ایرانی است که با مجروحیت اسیر می‌گردد و او نیز همچون رزمنده اول از استقامت رزمندگان و شرایط سخت زندگی در اردوگاه اسراء می‌گوید. پایان شیرین کتاب نیز بازگشت این عزیزان به مام وطن است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در فضای بسته و به دور از بهداشت و نظافت اردوگاه بیماری‌های واگیردار و دیگر امراض بیداد می‌کرد. نزدیک به ۸۰ درصد بچه‌ها وقتی که مجروح بر روی زمین افتاده و اسیر دشمن شده بودند از جبهه جنگ بدون اینکه مرهمی بر زخم‌‌هایشان گذاشته شود یک سره و بعد از کلی شکنجه به اردوگاه آورده شده بودند این زخم‌ها به مرور زمان عود می‌کرد و سبب رنجش و درد بیشتر بچه‌ها می‌شد. در عالم غریبی چند تن از دوستان غریبانه و در حالی که سرهایشان بر روی زانوان بچه‌ها بود و اشک آن‌ها بر صورتشان می‌چکید، شربت شهادت را نوشیدند از کسی کاری ساخته نبود و کسی هم نمی‌توانست با دست خالی در مقابل بیماری بایستد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

در کمین گل سرخ در کمین گل سرخ
۱۰ %
محسن مؤمنی
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
فرزندان ایرانیم فرزندان ایرانیم
۱۰ %
داوود امیریان
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
خط مقدم خط مقدم
۱۰ %
فائضه غفارحدادی
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
ترکش ولگرد ترکش ولگرد
۱۰ %
داوود امیریان
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
نیمه پنهان ماه 6: شهید مهدی باکری نیمه پنهان ماه 6: شهید مهدی باکری
۱۰ %
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
سفر به جنوب سفر به جنوب
۱۰ %
محمدرضا سرشار
۱۸,۰۰۰
۱۶,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها