آینده پول

آینده پول

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۰۰,۰۰۰
%۱۰
۱۸۰,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 2 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۶۷
وزن:
۵۷۰ گرم
شابک:
9786225206656

معرفی کتاب

اقتضای دنیای دیجیتال و فناوریهای نوین اقتصاد دنیا را به سمت ارزهای دیجیتال سوق داده است. رمزارزها را به گونه ای می توان ثمره عصر مدرن و اقتضائات تازه دنیای اقتصاد دانست. رمزارزها در واقع پول های الکترونیکی هستند که طبق الگوریتم های پیچیده ای رمزنگاری شده اند و آرام ارام دارند جای خود را در مناسبات تجاری جهان باز می کنند. این عرصه جدید مشتاقان و پیگیران بسیاری دارد که این کتاب تلاش کرده به شکل کاملی پاسخ سوالات و ابهامات مخاطبان عمومی را بدهد. اسوار پراساد اقتصاددان برجسته و استاد تجارت بین الملل در کتاب «آینده «پول» به آینده واحدهای پولی و مالی در دنیای فناوریهای نوین پرداخته و چالشهای پیش روی ارزهای دیجیتال را بررسی کرده است. این کتاب در سال ۲۰۲۱ میلادی از سوی چندین مجله اقتصادی معتبر دنیا به عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب شده است. کتاب «آینده پول» از نخستین کتابهایی است که در حوزه به روز ارزهای دیجیتال در کشور به چاپ می رسد. در این کتاب نقد وتحلیل یک استاد مسلط اقتصادی را در مورد تمام جوانب رمزارزها و آینده اقتصادی جهان مطالعه خواهید کرد.

 در ادامه برشی از این کتاب را می خوانید:

میان فساد و وجه نقد ارتباط عمیقی وجود دارد گذار از وجه نقد به ارز دیجیتال بانک مرکزی باعث می‌شود تا هر تراکنش قابل ردیابی، شفاف‌تر و تحت موشکافی قرار گیرد. بدون تردید، نمی توان صرفاً با افزودن این ویژگی به تراکنش ها رشوه خواری و فساد را کنترل کرد فعالیتهای فاسد تا زمانی انجام می شوند که مزایای آنها از هزینه های آنها بیشتر باشد و این امر به نوبه خود به احتمال و مجازات دستگیری مانند از دست دادن شغل یا حتی حبس بستگی دارد.با این حال، اگر صرفاً امکان پرداخت دیجیتال وجود داشته باشد، باعث می شود تا مقامات فاسد حداقل در کشورهایی که در ظاهر دارای حاکمیت قانون هستند. درباره پذیرش پرداخت غیرقانونی تجدید نظر کنند. اگر بتوان رشوه را تنها به شکلی پرداخت کرد که بتوان آن را مستند ساخت و به مقامات درستکار گزارش داد توازن قدرت میان مقامات دولتی و عموم مردم تا حدی هموار خواهد شد. این امر مردم را تشویق میکند تا در وهله اول در مقابل تقاضای رشوه مقاومت کنند ،بنابراین ارز دیجیتال بانک مرکزی از لحاظ جلوگیری از فسادهای جزئی و حتی بعضی از فسادهای کلان مزایایی دارد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

تندتر از عقربه ها حرکت کن تندتر از عقربه ها حرکت کن
۱۰ %
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا) خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا)
۲۵ %
۶,۰۰۰
۴,۵۰۰ تومان
راهبرد اقتصادی پیامبر راهبرد اقتصادی پیامبر
۱۰ %
حمید سبحانی صدر
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
اقتصاد ما  شهید صدر اقتصاد ما  شهید صدر
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
نتایج نوآوری باز نتایج نوآوری باز
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها