آناتومی فیلم

آناتومی فیلم

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
آموزشی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۷۶
وزن:
۵۳۰ گرم
شابک:
9786006128191

معرفی کتاب

کتاب «آناتومی فیلم» نوشته برنادر اف.دیک اثری متفاوت از دیگر آثار تئوریکی است که برای سینمادوستان و علاقه مندان به این عرصه نوشته شده است. در این کتاب نویسنده تلاش داشته با مروری بر بهترین آثار تاریخ سینمای آمریکا و اروپا مباحث تئوریک و فیلمسازی را به دانش آموزان این راه بیاموزد. اگر خواننده این آثار را تماشا کرده باشد با مطالعه این اثر ظرافت های فرمی، محتوایی اثر را نیز فرا می‌گیرد و متوجه می‌شود که در هر کدام از این آثار چه دقت نظرهایی اعمال شده است.

این اثر جزو آثار بسیار محبوب در میان دانشجویان فیلمسازی و فیلمنامه نویسی است که با کمک آن می‌توانند هم با بهترین آثار سینمایی سده گذشته آشنا شوند و هم اینکه از برخی شعبده‌بازی‌های پشت صحنه که منجر به خلق چنین صحنه‌های به یادماندنی شده اطلاع یابند. «آناتومی فیلم» به بهترین نحو اجزای فیلم را به کوچکترین بخش‌ها تقسیم کرده، به شکل مفصل در مورد آن‌ها سخن گفته و به شاهد مثال‌های متعدد اشاره می‌نماید. دانشجو حتی با نکات پساتولید فیلم که مشتمل بر نقد اثر نیز هست آشنا خواهد شد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در زندگی آسان وقتی در اثر یک اتفاق درهای شیشه‌ای ویترین باز می‌شود همه مشتریان برای دریافت غذای مجانی به طرف آن هجوم می‌آورند اما ماری بی اعتنا به این هیاهو به خوردن ادامه می‌دهد در فضای فیلم هجوم مردم به سمت غذاهایی که روی زمین ریخته شده خنده دار و مضحک اما در فضای رکود بزرگ تلخ و تکان دهنده است. وقتی دوربین ماری پالتو پوست پوش را در پیش زمینه قاب و هیاهوی مردم را در پس زمینه می گیرد، مضمون تصویر چیزی فراتر از یک الم شنگه خنده دار است. صحنه غذا خوری در زندگی آسان با اغراق در نمایش فقر و ثروت دوران رکود بزرگ را زمانه پالتو پوست خز برای مردمان خوش اقبال و کت کهنه و مندرس البته اگر کتی وجود داشته باشد برای دیگران نشان می‌دهد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

حلزون های خانه به دوش حلزون های خانه به دوش
۱۰ %
سید مرتضی آوینی
۸۴,۰۰۰
۷۵,۶۰۰ تومان
تکنوپولی - تسلیم فرهنگ به تکنولوژی تکنوپولی - تسلیم فرهنگ به تکنولوژی
۱۰ %
نیل پستمن - صادق طباطبایی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
آینه ی جادو - جلد اول - مقالات سینمایی آینه ی جادو - جلد اول - مقالات سینمایی
۱۰ %
۱۳۶,۰۰۰
۱۲۲,۴۰۰ تومان
اینترنت پاک اینترنت پاک
۲۵ %
عماد داوری دولت‌آبادی
۴۰,۰۰۰
۳۰,۰۰۰ تومان
آینه ی جادو - جلد دوم: نقدهای سینمایی آینه ی جادو - جلد دوم: نقدهای سینمایی
۱۰ %
۱۸۸,۰۰۰
۱۶۹,۲۰۰ تومان
اینستالوژی اینستالوژی
۱۰ %
سید مجید حسینی
۱۶,۰۰۰
۱۴,۴۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها