آشنایی با قرآن (جلد 2)
۱
۰
نام اثر :

آشنایی با قرآن (جلد 2)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۲۰ گرم
تعداد صفحه :
۱۹۲ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۴۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۴۴,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

شهید مطهری مدرس و متفکر معاصر که در احیای نظریات اسلامی و تبیین مبانی دین گام‌های بسیار مهمی برداشتند در حیطه قرآن نیز درس وسخنرانی‌های فراوانی برگزار کردند. از جمله این مباحث می‌توان به سلسله جلسات تفسیری ایشان در سال‌های پایانی عمر مبارکشان اشاره که در هیات یزدیها برگزار می‌شد. برخلاف دیگر مباحث استاد که در طی آن‌ها به شکل موضوعی به آیات قرآن استناد کرده‌اند، این جلسات با این نیت برگزار شد تا استاد به ترتیب سور و متن کتاب مقدس پیش رفته و تفسیر خود از آیات را بیان نمایند. با این حال ترور ناجوانمردانه منافقان مانع از تحقق این کار بزرگ شد. در واقع مجموعه «آشنایی با قرآن» جز جلد دوم که مشتمل بر همان آیات ابتدایی قرآن است عمدتا با محوریت سور جز سی قرآن و دیگر تفسیرهای پراکنده‌ای است که استاد در جلسات مختلف ارائه داده‌اند.

جلد دوم این مجموعه مشتمل بر تفسیر سوره حمد و آیات ابتدایی سوره بقره است. در ادامه می‌توانید برشی از این کتاب را بخوانید:

«قذف» آن است که چیزی را بگیرند و با قوت پرتاب کنند، مثلاً سنگی را بردارند و محکم بر انسانی یا شیشه‌ای بکوبند. قرآن میگوید بل تَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَى الْباطِلِ گویی چنین تعبیر می‌کند که ما از حق گلوله‌ای می‌سازیم و محکم بر باطل می‌کوبیم و آن را خرد و خمیر می‌کنیم؛ وقتی می‌روی سراغش را بگیری می‌بینی اصلاً هیچ نبوده و از بین رفتنی بوده است (فَإِذَا هُوَ زَاهِقٌ) نه اینکه اول زاهق نبود حالا چنین شد؛ خیر، بلکه چیزی بود که تا حق به جنگش نیامده بود به نظر مهم می‌آمد؛ همینکه حق به جنگش آمد باطنش معلوم شد که اصلاً چیزی نبوده است بلکه مثل بادبادکی بوده که بادش کرده باشند و حالا خالی شده است.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده