گنج آسمانی

گنج آسمانی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۵۰,۰۰۰
%۱۰
۴۵,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۹۶
وزن:
۸۴ گرم
شابک:
9786226947831

معرفی کتاب

کتاب «گنج آسمانی» به قلم محمدباقر ادیبی لاریجانی اثری کوتاه و تاثیرگذار پیرامون تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) است که تلاش نموده جایگاه و اهمیت این عبادت مهم را توضیح دهد. در بخش ابتدایی کتاب توضیح داده می‌شود که به چه علت رسول خدا این اذکار شریف را به دختر خود حضرت زهرا (سلام الله علیها) تعلیم نمودند. هدیه‌ای که به نقل از احادیث اگر چیزی والاتر و ارزشمندتر از آن در جهان وجود داشت پیامبر آن را عطا می‌کرد. در بخش بعدی تلاش شده تا از حقایق نهان و معارف عمیقی که در بطن این اذکار بزرگ نهفته است پرده برداری گردد. سپس زمان و مکانی که این تسبیحات در آن مواضع توصیه گشته و نحوه بیان این اذکار به استناد احادیث و سنت ائمه توضیح داده شده است. در پایان نیز تاثیر شگرف این اذکار بر نفس انسان و ثواب بی‌حدی که این تسبیحات مشمومل حال فرد می‌گرداند براساس اخبار رسیده بیان گشته است. تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) از جمله مستحباتی است که همچون یک گنج پنهان در میان مومنین قرار دارد و بسیاری از اهمیت و ارزش حقیقی آن آگاه نیستند. این کتاب تذکاری است برای آنان که دوست دارند طریق سلوک و معرفت را بپیمایند اما از این سرمایه بزرگ که توسط بانوی دو عالم به ارث گذاشته شده غافل هستند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در اهمیت تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) همین بس که ابوهارون مکفوف می‌گوید امام صادق(علیه السلام) به من فرمودند: «ای ابوهارون، ما کودکان خود را همان گونه که به نماز فرمان می‌دهیم به تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) نیز امر می‌کنیم. پس بر این ذکر مداومت کن زیرا هر بنده‌ای که بر آن مداومت کند تیره بخت نمی‌شود. پس چنانچه دقت می‌کنید در کنار امر واجبی مثل نماز، این عمل مستحبی مورد فرمان اهل بیت قرار گرفته است و از این روایت می‌فهمیم که مستحب بودن این عمل مورد تاکید قرار گرفته است و از این جهت تسبیحات فاطمه (سلام الله علیها) در میان تعقیبات مشترکه نمازهای پنج گانه و نمازهای مستحبی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مقام لیله القدری حضرت فاطمه سلام الله علیها مقام لیله القدری حضرت فاطمه سلام الله علیها
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
شبیه مریم شبیه مریم
۱۰ %
اکرم صادقی
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
من اهل بیت  را دوست دارم حضرت زهرا(س) من اهل بیت  را دوست دارم حضرت زهرا(س)
۱۰ %
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
ریحانه خدا (جلد سوم: فاطمه ای که تو یادمان دادی) ریحانه خدا (جلد سوم: فاطمه ای که تو یادمان دادی)
۱۰ %
۷۷,۰۰۰
۶۹,۳۰۰ تومان
زن (فاطمه فاطمه است)  علی شریعتی زن (فاطمه فاطمه است)  علی شریعتی
۱۰ %
۱۳۸,۰۰۰
۱۲۴,۲۰۰ تومان
ریحانه خدا (جلد چهارم: واژه های خیس) ریحانه خدا (جلد چهارم: واژه های خیس)
۱۰ %
۷۶,۰۰۰
۶۸,۴۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها