مهدی نامه

مهدی نامه

4.2

گامی چند در معرفت امام عصر (عجل الله فرجه)

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۸۵,۰۰۰
%۱۰
۷۶,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۱۵۲
وزن:
۱۲۶ گرم
شابک:
9789649738574

معرفی کتاب

کتاب «مهدی نامه» 114 نکته از دکتر میثم امانی برای منتظران حضرت مهدی (عجل الله) است که دوست دارند معرفتشان نسبت به این ساحت قدسی و وظایفی که در قبال ایشان دارند بیشتر شود. این کتاب که از بخش‌های کوتاه و مختصری تشکیل شده به اذعان نویسنده در مقدمه برای افرادی نوشته شده که شناختی مقدماتی نسبت به جایگاه امام و عصر غیبت دارند و می‌خواهند به درکی متوسط رسیده و برداشتی عمیق‌تر از مفاهیم مهدوی پیدا کنند. همانطور که در روایات متعدد ذکر شده شناخت ولی خدا و معرفت به جایگاهش شرط ضروری برای داشتن ایمانی حقیقی است وگرنه انسان با فردی که در جاهلیت به سر می‌برد تفاوتی ندارد. این نکته نیز لازم به ذکر است که معرفت تنها از طریق مطالعه و حفظ برخی مطالب به دست نمی‌آید بلکه معرفت بخشی از طی طریقی معنوی انسان است که با تهذیب نفس و رعایت تقوای الهی از جانب خداوند به انسان مستعد افاضه می‌شود. فلذا شرط اصلی برای رسیدن به غایت معرفت نسبت به امام زمان (عجل الله) به کار بستن نکات این کتاب در عرصه زندگی است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

هر صورتی که پدید می‌آید به دنبال خود تغییراتی در ماده رخ خواهد داد. تصور کنید ماده آب وقتی از صورت مایع به صورت بخار یا جامد تبدیل می‌شود، آثار جدیدی پیدا می‌کند ماده آب وقتی بخار است، فضایی بزرگ برای حرکت و جابه جایی دارد؛ وقتی مایع است، فضایش تابع ظرف است؛ وقتی جامد می‌شود فضایی تنگ پیدا خواهد کرد. اگر صورت غیبت را از این عالم بردارند و صورت ظهور بگذارند، ماده عالم عوض خواهد شد و طبیعت کارکرد درستی پیدا می‌کند. موجودات طبیعی به آثار وجودی خود می‌رسند و انسان‌ها فعلیت و شکوفایی را تجربه خواهند کرد. صورت ظهور باعث می‌شود همه خوبی‌ها ظاهر شود. پس حال عالم خوب خواهد شد، حال آدم نیز. چاره‌ای نمانده است الا ظهور.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شب چهلم شب چهلم
۱۰ %
فاطمه دولتی
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
بصیرت و انتظار فرج بصیرت و انتظار فرج
۱۰ %
اصغر طاهرزاده
۵۸,۰۰۰
۵۲,۲۰۰ تومان
امام مهدی موجود موعود امام مهدی موجود موعود
۱۰ %
عبدالله جوادی آملی
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
چهار فانوس چهار فانوس
۱۰ %
سعید تشکری
۱۸۰,۰۰۰
۱۶۲,۰۰۰ تومان
پژوهشی درباره امام مهدی(عج) پژوهشی درباره امام مهدی(عج)
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها