مروارید شکسته

مروارید شکسته

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۸۲,۰۰۰
%۱۰
۷۳,۸۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
زندگینامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۵۲
وزن:
۱۸۴ گرم
شابک:
9786002540232

معرفی کتاب

کتاب «مروارید شکسته» نوشته نسرین پرک روایتی ساده و روان از زندگی شهیده بتول چراغچی است. ایشان از جمله زنان مومن و انقلابی شهر مشهد بود که در جریان تظاهرات علیه رژیم طاغوتی پهلوی به شهادت رسید. او همسر یکی از متدینین شهر بود که با جرقه خوردن راهپیمایی‌ها و اعتراض بر ضد حکومت پا به میدان گذاشت و در آستانه پیروزی انقلابی خودش و فرزندانش همگی در میدان حضور داشتند. او به بیمارستان‌ها و گروه‌های فعال در عرصه مبارزه خدمت‌رسانی می‌کرد و از جان و مال برای پیروزی انقلاب مایه می‌گذاشت. او از جمله بانوان عفیفه‌ای که در زمانه بی‌بندوباری پهلوی همواره از حجاب و عفاف خود و دخترانش مراقبت می‌کرد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که فرزندش محمد هفت سال پس از شهادت مادر در عملیات والفجر 8 به فیض شهادت نائل گشت و به مادر بزرگوار خود پیوست. نویسنده تلاش کرده با تحقیق پیرامون وقایع رخ داده در زمان انقلاب تصویری مستند و کامل از زندگی این بانوی مجاهد به رشته تحریر درآورد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

علما پیاده راه افتادن طرف بیمارستان مردم هم دنبالشون بدون شعار و سر و صدا رفتیم تا رسیدیم به بیمارستان شاه رضا نیروهای شهربانی جلوی در بیمارستان ایستاده بودن و مانع ورود مردم می‌شدن با دیدن علمایی مثل آقای مرعشی آقای شیرازی آقای میرزا جواد آقا تهرانی آقای مروارید آقای خامنه‌ای آقای واعظ طبسی و آقای هاشمی نژاد نیروهای شهربانی کنار رفتن و اون‌ها که وارد شدن دوباره در رو بستن مردم از روی نرده‌ها رفتن بالا در رو باز کردن دکترها اومدن به پیشواز علما اونا رو بردن توی یکی از بخش‌ها بعدش آقای خامنه‌ای اومدن بیرون فرمودند: تحصن می‌کنیم تا عاملان این جنایت معرفی و مجازات شوند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

برای مهمانی خدا آماده شویم برای مهمانی خدا آماده شویم
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
توجیه المسائل کربلا توجیه المسائل کربلا
۲۵ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۷۱,۲۵۰ تومان
کتاب آه کتاب آه
۱۰ %
یاسین حجازی
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
علی از زبان علی-گالینگور علی از زبان علی-گالینگور
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
رستخیز رستخیز
۱۰ %
نفیسه مرشدزاده
۴۱,۰۰۰
۳۶,۹۰۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها