مجسمه (شب ظلمانی شاهنشاهی)

مجسمه (شب ظلمانی شاهنشاهی)

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۴۰,۰۰۰
%۱۰
۱۲۶,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۷۰
وزن:
۲۴۸ گرم
شابک:
9786225503144

معرفی کتاب

کتاب «مجسمه» گزیده بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حکومت‌های طاغوت و تاثیر آنان بر جامعه است. همانطور که در قرآن و سنت معصومین (علیهم السلام) مشهود است هر مسلمان باید در مقابل حکومت طاغوت بایستد و از فرمانبرداری ظالم سر باز زند. ملت قهرمان و بیدار ایران نیز سرانجام توانست با وحدت کلمه و تکیه بر ایمان الهی نظام 2500 ساله شاهنشاهی را براندازند و اسلام را بر صندلی قدرت و حاکمیت بنشاند. این کتاب مروری است بر سلاطینی که منافع ملی و دینی کشور را به خاطر منافع شخصی و قبیله ای خود پایمال نمودند و کشور را در مقابل مستبدان جهانی خوار و زبون گردانیدند.

این اثر مشتمل بر چند بخش است. در بخش ابتدایی آیت الله خامنه‌ای به تفاوت‌های مفهوم ولایت و سلطنت پرداخته‌اند و توضیح داده‌اند چگونه ولایت شیوه حاکمیت مورد تایید خداوند و سلطنت مغضوب نگاه الهی است. در فصل میراث دربار به بررسی مفاسد حکومت‌های سلطنتی در طول تاریخ می‌پردازند و در بخش‌های بعدی به شکل مجزا مفاسد حکومت‌های قاجار و پهلوی مورد بررسی و مرور قرار می‌گیرد. و در بخش پایانی دلیل تلاش بی‌اندازه دشمنان برای بازگرداندن سلطنت بر سر حاکمیت ایران تبیین می‌گردد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یک نفر به کمک انگلیسی‌ها آمده بود در تهران کودتا کرده بود و خودش را پادشاه نامیده بود. بعد هم که خواست از ایران برود یعنی خواستند او را ببرند؛ چون پیر شده بود و به دردشان نمی‌خورد پسرش را جانشین خودش کرد! آخر این پسر کیست و چیست ؟! پس مردم چه کاره اند و رأی آنها چیست؟! اینها اصلاً مطرح نبود. قبل از آنها هم قاجاریه بودند. یک فاسد می‌مرد یک فاسد دیگر به جای خودش می‌گذاشت. مردم در اداره و تعیین حکومت هیچ کاره‌ی محض بودند. مردم این را نمی‌پسندیدند. مردم می‌خواستند که حکومت متعلق به آنها باشد؛ برخاسته از آنها باشد؛ رأی آنها در آن اثر داشته باشد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

روایت رهبری روایت رهبری
۱۰ %
سید یاسر جبراییلی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی
۱۵ %
۱,۵۰۰,۰۰۰
۱,۲۷۵,۰۰۰ تومان
زندگی سید محمد بهشتی زندگی سید محمد بهشتی
۱۰ %
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها