مبارزه به روایت علی تحیری

مبارزه به روایت علی تحیری

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۱۰
۸۵,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۶۴
وزن:
۲۵۲ گرم
شابک:
9786005347814

معرفی کتاب

کتاب «مبارزه به روایت تحیری» سرگذشت عجیب و خواندنی افسر ارتش شاهنشاهی است که به گروه‌های مخالف شاه پیوست. علی تحیری که از دوران نوجوانی علاقه فراوانی به نظامی گری و حضور در ارتش داشت علیرغم مخالفت‌های پدر سرانجام خود را وارد ارتش شاهنشاهی می‌کند. او علت علاقه فراوانش به لباس نظامی را عشق خدمت به مردم، دین و وطن بیان می‌کند. در مدت آموزش افسری او جزو نیروهای برگزیده دوره خود قرار می‌گیرد و در گروه چتربازی قرار می‌گیرد. آن‌ها جزو اولین افرادی بودند که در ارتش ایران آموزش چتربازی یاد گرفتند و تحت سخت‌ترین آموزش‌ها و مانورها قرار گرفتند. با این حال نقدی که تحیری در مقابل شاه به ارتش وارد می‌کند و بعدتر حوادث 15 خرداد باعث تحولات زیادی در او می‌گردد و باورش به حکومت شاهنشاهی را مخدوش می‌کند. او پس از فرار از ازتش به دلیل سبقه مذهبی که دارد با جریان‌های مذهبی همچون هیات موتلفه به همکاری می‌پردازد. شهید بروجردی از ایشان در گروه نظامی صف برای آموزش مبارزان استفاده می‌کنند. آن‌ها موفق می‌شوند در مدت فعالیت خود به یک مینی بوس حامل مستشاران آمریکایی و یک کلاب تفریحی آمریکاییان و یک افسر بلندمرتبه ساواکی حملات موفقیت آمیزی انجام دهند و ضربات سختی به پیکره نظام شاهنشاهی وارد نمایند. او پس از پیروزی انقلاب جزو کادر اصلی تشکیل سپاه پاسدران بود و کار آموزش پاسداران را برعهده گرفت. در هنگام غائله کومله و دموکرات نیز شهید بروجردی را در کردستان همراهی کردند. این اثر با محوریت مبارزات دوران انقلاب علی تحیری نگاشته شده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

وقتی شهید بروجردی خدمت حضرت امام شرفیاب شده و درباره این طرح با ایشان صحبت کردند، حضرت امام با طرح مخالفت کرده و تأکید فرمودند که هیچ یک از ما حق اینکه حتی یک توهین لفظی به نظامیان کشورمان بکنیم نداریم، چه برسد به اینکه بخواهیم با اجرای طرح‌های ایذایی به آنها حمله نظامی و مسلحانه کنیم. شهید بروجردی در این دیدار به امام می‌گوید که ممکن است عدم موافقت شما با این طرح نظامی باعث سرخوردگی بچه‌هایی شود که با انگیزه و تلاش زیاد در آموزش‌ها شرکت کرده و خود را برای مقابله جدی با حکومت شاه آماده کرده اند پاسخی که حضرت امام این به نگرانی می‌دهند بسیار ارزنده و شگفت انگیز است. ایشان تأکید می‌فرمایند که به جای هدف قرار دادن کور نظامیان کشورمان اهداف خود را به سمت مستشاران خارجی و نظامیانی که یقین دارید دستشان به خون جوانان این مرز و بوم آلوده شده و دستور قتل مردم را صادر کرده‌اند تغییر جهت دهید. ایشان تأکید کردند که به دنبال یافتن مستشاران و نظامیانی برویم که دستشان به خون مردم بی‌گناه آلوده است، مخصوصاً مستشاران اسرائیلی و آمریکایی که در کشورمان برای خود برو و بیایی داشتند و هر کاری دلشان می‌خواست انجام می‌دادند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

طلبه انقلابی طلبه انقلابی
۱۰ %
سعید هلالیان
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
الف لام خمینی الف لام خمینی
۹ %
هدایت الله بهبودی
۹۰,۰۰۰
۸۱,۹۰۰ تومان
عهد مشترک عهد مشترک
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۶۳,۰۰۰
۵۶,۷۰۰ تومان
صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها